HOROSKOP 2019

Kozorožec 21.12 - 19.1.

Všeobecne

Počas leta dostanete niekoľko príležitostí na to, aby ste sa zamysleli nad svojou budúcnosťou. To bude zároveň jeden z rozhodujúcich momentov tohto roka. Vtedy sami prídete na to, čo vás v živote najviac trápi.

Mali by ste sa zmieriť s tým, čo sa už nedá zmeniť a pouvažovať o tom, ako by ste tomu prispôsobili vaše plány. Pomôže vám to vytriezvieť a pochopiť niektoré súvislosti. S tým úzko súvisí aj väčšia odvaha, ktorú nadobudnete pri niektorých veľkých rozhodnutiach.

Zatiaľ čo ste sa doteraz spoliehali na rady od svojich blízkych, zrazu to už ponecháte len na vašom úsudku. To vám pomôže postaviť sa na vlastné nohy a byť sebestačnejší. Zrazu pocítite, že si môžete viac dôverovať a nemusíte sa neustále opierať o niekoho, kto vás naviguje a je vašim skrytým životným guru.

Láska

Minulý rok by ste najradšej zo svojho milostného života vymazali. Nič nebolo také, ako by ste od toho očakávali. Stretli ste pár ľudí, ktorí vás takmer obrali o všetky ilúzie.

Našťastie sa vám ešte podarilo uchovať trochu dobrej viery v to, že láska nakoniec zvíťazí a aj vy nájdete svoju spriaznenú dušu. No stačí vám nájsť jedného človeka na to, aby ste zmenili názor. Ten vyvolený sa k vám dostane buď počas neskorej jari alebo hneď na začiatku leta.

Vďaka tomu bude pre vás tento čas tým najkrajším obdobím roka. Zamilovaní uvidíte všetky veci inak a budete mať radosť aj zo situácií, na ktoré ste sa predtým pozerali so zachmúreným pohľadom.

Vzťahy

Až priveľmi často sa nechávate niektorými osobami zahnať do úzkych. Nechcete veriť tomu, že si z vás naozaj robia srandu a v skutočnosti vám škodia, nie pomáhajú.

Pár situácií zo začiatku roka vám konečne otvorí oči a prinúti vás, aby ste prehodnotili toto priateľstvo. No nemusíte žialiť, zatiaľ čo jedno takéto kamarátstvo skončí, to ďalšie vás už čaká a prinesie vám oveľa viac radosti.

V septembri sa vám naskytne hneď niekoľko situácií, počas ktorých spoznáte veľa nových ľudí. Jeden z nich vám natrvalo zmení život a dovolíte si ho už po krátkom čase nazývať najlepším priateľom.

Obaja si budete veľmi dobre rozumieť, budete si vzájomne nápomocní a stanete sa vzájomne hneď veľkou oporou.

Práca

Snažte sa vyhnúť chybám, ktoré robievate z roztržitosti. Ešte neskončíte jednu úlohu a už sa ženiete do ďalšej. V konečnom výsledku to vyzerá tak, ako keby ste za sebou zanechávali spúšť a neurobili nič poriadneho.

Ako novoročný záväzok si dajte, že sa viac upokojíte a sústredíte sa na to, čo máte práve pred sebou. Nesmiete sa nechať strhnúť emóciami, ktoré vám zatienia triezvy úsudok.

Keď sa vám to podarí, mali by ste konečne stanoviť ciele vo vašej kariére a zároveň sa snažte prísť na to, ako by ste ich čo najskôr dosiahli. Keby sa vám to nedarilo na jednom mieste, zbaľte sa a neomylne hľadajte dobré podmienky niekde inde.

Peniaze

Výdavky, výdavky a ešte raz výdavky. Tento rok sa to na vás pohrnie bez toho, aby ste sa tomu dokázali ubrániť. Pripravte si len dobre naplnenú peňaženku, aby ste to všetko stíhali platiť.

Z časti si za to môžete aj sami, pretože ste mali priveľké plány bez toho, aby ste na to mali nejaký základný rozpočet. Kvôli tomu budete počas roka hasiť jeden problém za druhým a hľadať spôsob, akým by ste si mohli privyrobiť.

Zdravie

Budete trpieť kvôli vášmu zovňajšku. V ostatných mesiacoch ste sa veľmi zahĺbili do svojich súkromných záležitostí a zabudli ste na to, že by ste sa mali o seba lepšie starať.

Nedostatok vitamínov sa odrazí na slabých nechtoch a vlasoch bez lesku. Práve kvôli tomu pripíšete prvé ťažkosti s pokožkou nedostatku oddychu. No neskôr sa z toho vykľuje väčší zdravotný problém, ktorý budete musieť riešiť s odborníkom.

Na čo si dávať pozor

Nemáte žiadnu dobrú záľubu a kvôli tomu nedokážete poriadne vypnúť. Poznáte len prácu, domáce povinnosti a nečinný oddych pred televízorom. Nájdite si niečo zaujímavé ešte predtým, ako vás to úplne pohltí a zoberie vám to aj posledné kúsky energie.

Buďte obozretní pri vyberaní svojich spolupracovníkov, aby ste kvôli nim nezakopli a nemuseli si tak budovať celú kariéru odznova.

Buďte aktívnejší vo vzťahu a nenechávajte všetko len na partnerovi, ktorý chce byť taktiež dobývaný.

Vodnár 20.1. - 18.2.

Všeobecne

Zima bude pre vás utrpením. Toto obdobie nemáte vôbec radi a nadobudnete pocit, že sa vám lepí smola na päty. I keď nebudete ďaleko od pravdy, nakoniec sa vám to podarí zvrátiť. Jar sa už potom bude niesť v pozitívnejšom znamení.

Dovolí vám viac snívať a niektoré veci sa vám začnú plniť. Toto príjemné obdobie využite na to, aby ste urobili dôležité kroky, ktoré sa od vás očakávajú. Už sa viac neskrývajte za výhovorky, pretože tento alibizmus vašich blízkych iba rozčuľuje.

Namiesto toho konajte a robte nielen nevyhnutné zmeny, ale všetko, čo od vás okolie očakáva. V lete dostanete zaujímavú ponuku, ktorá vás utvrdí v správnosti vášho rozhodnutia. Nemali by ste ohľadom nej dlho váhať, pretože vám ju môže vyfúknuť človek, ktorého nemáte v obľube. O to viac vás to bude neskôr mrzieť.

Láska

Vo vašom súkromí sa budú diať veľké veci. Môžete očakávať svadbu, narodenie dieťaťa alebo prvé spoločné bývanie. I keď ste to už dlho očakávali, keď sa začnú tieto udalosti diať, zrazu vás pochytí vlna neistoty.

Vybrali ste si správne a nemali ste sa radšej rozhodnúť inak? To nezistíte dovtedy, pokiaľ sa necháte dirigovať inými ľuďmi. Mali by ste radšej používať vlastný úsudok a hlavné rozhodnutia urobte ešte vtedy, keď nedôjde k posledným prípravám a dôležitým rozhodnutiam.

Nikto vám nebude vyčítať, ak zrušíte svadbu krátko po zásnubách. No keď začnete vystrájať pár dní pred ňou, bude to nepríjemné nielen pre nich, ale najmä pre vášho partnera. Dobre si všetko premyslite a konajte čo najskôr.

Vzťahy

Nebude sa to ľahko počúvať, ale v niektorých prípadoch sú vzťahy veľmi napäté. Spôsobila to vaša nerozhodnosť a to, že sa pomaly uzatvárate do seba.

Stačí byť menej introvertným človekom a ľudia sa k vám budú správať úplne inak. Nesťažujte sa ani na nevšímavosť vašich blízkych. Tí pre vás robia viac, ako by ste si zaslúžili. Priveľmi sa sústreďujete na svoj svet a nevnímate potreby tých, na ktorých by vám malo záležať.

Začnite postupne viac komunikovať, aby ste zmenili váš obraz. Uľahčí vám to aj veľa pracovných záležitostí, ktoré často stroskotajú na vašej ľahostajnosti.

Práca

Angažujte sa viac v projektoch, ktoré vám neprinášajú len peniaze, ale aj potešenie. Vyhľadajte si napríklad nejakú charitatívnu organizáciu, v ktorej budete pracovať aspoň raz týždenne.

Budete mať z toho výborný pocit a to bude pre vás znamenať viac ako účet plný peňazí. Keď počas leta vyviniete aspoň trochu úsilia, podarí sa vám veľký úspech. Máte dobre nakročené smerom k sláve, ale nemôžete podceňovať to, že ste už pre to urobili dosť a viac sa nemusíte trápiť.

Pokiaľ chcete niečo dosiahnuť, s blížiacim sa cieľom by ste mali robiť ešte tvrdšie. Ľudia na nižších pozíciách by si mali dávať pozor na svoju prostorekosť, ktorá sa nemusí páčiť ich nadriadeným.

Peniaze

Séria dobrých rozhodnutí vám umožní dostať sa k väčšiemu obnosu peňazí. Ten by ste mali investovať do niečoho väčšieho, čo potrebujete do svojej domácnosti.

V tomto smere vás môže prekvapiť niekoľko vecí, s ktorými ste nepočítali. Bolo by preto vhodné, aby ste si postupne odkladali aspoň časť príjmov a nechali si ich na takéto záležitosti.

Tie sa vám ukážu práve vtedy, keď vás budú čakať iné výdavky ako napríklad dovolenka alebo väčšia oslava. Aby to pre vás nebolo nepríjemné, správajte sa zodpovedne a zbytočne nemíňajte.

Zdravie

Mali by ste si dať pozor na prejedanie sa. To spôsobuje nielen tráviace problémy, ale postupne sa negatívne podpisuje aj pod vašu váhu. V skutočnosti si takto len kompenzujete psychické problémy, ktoré vás trápia už dlhší čas.

Neviete sa vyrovnať so situáciami z nedávnej minulosti a tak sa stále prejedáte, aby ste zahnali stavy úzkosti. Namiesto toho zájdite za psychológom, ktorý vám dokáže pomôcť už po pár konzultáciách.

Na čo si dávať pozor

Zbavte sa pocitov paranoje a nepozerajte sa na každého človeka tak, že vám chce len ublížiť.

Buďte ústretovejší a zapracujte na lepšom správaní. Dávajte si pozor na závislosti, ktoré vás môžu veľmi ľahko premôcť. Či sú to cigarety, alkohol alebo lieky, podpíše sa to pod váš zdravotný stav a vymkne sa vám to spod kontroly.

Starajte sa viac o svoj domov, aby ste sa tam radi vracali a aby sa pre vás nestal miestom, ktoré nenávidíte.

Ryby 19.2. - 19.3.

Všeobecne

Ukážte ľuďom vaše sebavedomie. Mali by si uvedomiť, s kým majú tú česť. Často sa hráte na mĺkvu rybu, ktorá ide s prúdom a nechce sa zamotávať do žiadnych záležitostí. No zatiaľ z úzadia ťaháte za nitky a myslíte si, že si to nikto nevšimne.

Dajte si do najbližších mesiacov záväzok, že sa chopíte všetkých šancí, ktoré sa vám naskytnú. Buďte priebojnejší a ukážte svoju pravú tvár. Vďaka tomu sa vám podarí veľmi rýchlo vyšplhať po spoločenskom rebríčku. To bolo vždy vašim veľkým snom.

Tak si užívajte vašu novú pozíciu, ale nezabúdajte popri tom na to, z akých pomerov ste vyšli. Musíte byť stále vďační ľuďom a momentom, ktoré vám pomohli takto si vylepšiť život. Tento rok sa vám navyše naskytne aj možnosť na presťahovanie sa do inej krajiny. Pokiaľ už dlhší čas cítite toto nutkanie, tak ani na chvíľu neváhajte a choďte preč, pokiaľ na to máte možnosti.

Láska

V oblasti lásky budete deťmi šťasteny. Nasledujúce obdobie bude priať najmä manželstvám. V nich sa opäť objaví iskra a nájdete si k sebe cestu napriek tomu, že ste možno nedávno prekonali veľkú krízu.

Túto príležitosť by mali využiť aj nezadané Ryby. Tie si môžu veľmi rýchlo nájsť človeka, s ktorým sa budú cítiť výborne. I keď to pre vás možno nebude ten partner, s ktorým nakoniec strávite celý život, budete mať z toho veľmi dobrý pocit a prinesie vám to veľa pekných momentov.

Láska vás možno zaskočí aj nejakou nepredvídanou skúškou. Zamotá vám do cesty niekoho, do koho by ste sa za iných okolností nezamilovali. No zrazu sa na neho začnete pozerať iným pohľadom, čo vám poskytne priestor na experimentovanie a skúmanie nepoznaného.

Vzťahy

Často sa budú objavovať spory s rovnakou skupinou ľudí. Mali by ste sa zamyslieť nad tým, či chyby nie sú na vašej strane. I keď už automaticky obviňujete tých druhých, nemusia to myslieť zle.

Len vy si nechcete pripustiť to, že by ste sa mali správať inak. Ku koncu roka sa vám podarí zlepšiť vzťahy v rodine. Tie budú od leta napäté kvôli tomu, že jeden z vás a rozhodne urobiť krok, ktorý sa tým ostatným nebude páčiť.

Nejde pritom o nič tragické, iba bude chcieť ísť vlastnou cestou a nepodvolí sa názoru väčšiny. Zabudnite na svoju pýchu a radšej stavte všetko na to, aby ste opäť všetci spolu vychádzali.

Práca

Možno nemáte svoju vysnívanú prácu, ale napriek tomu sa v nej cítite dobre. Veľkú úlohu zohrávajú vaši kolegovia. Tí presne vedia ako majú uvoľniť atmosféru a menia aj veľké problémy na vtip.

Vďaka tomu si s nimi ľahko poradíte a vyriešite ich spoločne ako jeden silný tím. Túto chémiu medzi vami si všimli aj vaši nadriadení. Preto sa to budú snažiť využiť a budú hľadať priestor na to, aby uplatnili vašu kreativitu a pomohli tak aj napredovaniu firmy.

Peniaze

Nikdy ste si ohľadom nich nerobili starosti a nebude tak tomu ani teraz. Keď ich budete mať, tak ich miniete a pokiaľ bude vaše konto zívať prázdnotou, tak budete nútení šetriť.

No napriek vašej ľahostajnosti sa môže stať, že práve tie sa stanú predmetom sporu s jedným človekom. Neuvážene ich požičiate osobe, ktorá vám ich už potom nevráti. V momente, keď si to budete chcieť vysvetliť, dôjde k veľkej hádke, ktorú budú musieť riešiť iní ľudia.

No zatiaľ čo s ním to nič neurobí, vás prepadne pocit hanby a ustúpite napriek tomu, že ste mali pravdu.

Zdravie

Celoročné rozostavenie hviezd bude mať pozitívny vplyv na vaše zdravie. Vďaka tomu sa nemusíte báť toho, že by vás potrápilo v tých najnevhodnejších momentoch.

No niečim do toho musíte prispieť aj vy. Mali by ste si uvedomiť, že čím si najviac ubližujete. Práve túto vec zmeňte ako prvú a keď vám to prinesie viditeľnú úľavu, tak nezostaňte stáť a smelo pokračujte ďalej.

Na čo si dávať pozor

Obmedzte rýchle rozhodnutia, pri ktorých ste nemali dostatok času na premýšľanie o ich dôsledkoch. Nerozprávajte za iných ľudí a neprezentujte vaše názory tak, ako keby ich povedali oni.

Podkopávate si tak dôveru a ničíte svoj imidž. Neopakujte sa s vašimi víziami katastrofických scenárov, pretože ľudia chcú vidieť svet v pozitívnych farbách. Obetujte sa pre toho človeka, na ktorom vám najviac záleží. Práve vďaka tomu sa vám život oplatí ďalším dobrom a môžete sa pripraviť na ďalšiu sladkú odmenu.

Baran 20.3. - 19.4

Všeobecne

Tento rok bude ako na hojdačke. Niekedy budete mať pocit, že už nie je možné, koľko smoly sa vám lepí na päty.

No potom to vystrieda obdobie, keď sa všetko kompenzuje a budete tými najšťastnejšími ľuďmi na svete. Preto budete potrebovať dostatok pevnej vôle, aby ste sa s tým vedeli popasovať.

Len veľká trpezlivosť vám pomôže v tom, aby bola nakoniec 2019-tka ďalším pekným rokom, na ktorý nikdy nezabudnete. Dávajte pozor na svoju výbušnosť, ktorá vám môže spôsobiť problémy hlavne v súkromí.

Myslíte si, že vám to budú vaši blízki tolerovať, ale ani ich to už nebaví a veľmi skoro vám to dajú pocítiť.

Láska

V tejto oblasti vás čaká veľa milých prekvapení. Tento rok prospeje najmä dlhoročným vzťahom, ktoré konečne nájdu k sebe novú cestu a budú si jeden druhého ešte viac vážiť.

Uplynulé mesiace ste trpeli kvôli zlej komunikácii medzi vami. Keď sa naučíte teraz viac počúvať, všetko pôjde jednoduchšie. Navyše sa stane jedna príjemná udalosť, ktorá vás ešte viac spojí a dopraje vám viac potešenia. Nezadaní Barani sa musia pripraviť na turbulentné obdobie.

V prvej polovici roka by nemali investovať do vzťahov žiadnu energiu a čas. Zbytočne by nimi plytvali a premrhali by príležitosť u ľudí, ktorí si nevážia ich city. V lete sa už začne situácia otáčať vo váš prospech.

Mali by ste mať otvorenú myseľ a srdce, pretože aby ste našli vašu veľkú lásku, budete musieť urobiť pár potrebných kompromisov.

Vzťahy

Dostanete hneď niekoľko príležitostí na to, aby ste si vylepšili vzťahy s vašimi známymi.

V niektorých prípadoch nemusela byť chyba na vašej strane. Nemali by ste hrať urazených a radšej ustúpte a vytvorte tak vo vašich vzťahoch pokojnú atmosféru. Nestojí vám to za to, aby ste sa neustále hádali a neskôr budete plakať, že ste spolu strávili málo času a budete mať kvôli tomu veľké výčitky.

Počas jari sa spoznáte s jedným veľmi dôležitým človekom. Najprv spolu nebudete vedieť vychádzať, potom sa prelomia ľady a stane sa buď vašim dôverným priateľom, alebo kľúčovou osobou pri budovaní kariéry.

Dávajte si pozor, aby ste popri tejto novej známosti nezabudli na ľudí, ktorí vám pomáhali doteraz.

Práca

Najviac práce budú mať ľudia, ktorí podnikajú. Začnú sa okolo nich zhrňovať negatívne nálady a padnú na nich viaceré podozrenia z podvodov.

Môže za to jeden človek, ktorý vám závidí váš úspech a nedopraje vám, aby ste si užili zaslúženú odmenu. Buďte obozretní pri vytváraní nových pracovných kontaktov. Niektorí ľudia vám nebudú tak nápomocní, ako sa najprv ukazujú.

Ešte viac ako v minulosti musíte do toho zapojiť vašu intuíciu a počúvať vnútorný hlas, ktorý vám ponúkne správne riešenia. Nenechajte sa opantať ani sľubmi vašich nadriadených.

Tvrdo trvajte na splnení vašich požiadaviek, aby ste dostali všetko, na čo máte právo.

Peniaze

Začiatok roka bude ešte pre vás dosť náročný. Potom sa situácia stabilizuje a dostanete to pod kontrolu. Ani potom by ste nemali prepadnúť impulzívnemu nakupovaniu.

Každý mesiac myslite na to, že si odložíte určitú hotovosť, ktorá sa vám zíde v horších časoch. Už sa nemôžete dostať do situácie, akú ste mali v minulosti. Vaše výdavky musíte mať pod väčšou kontrolou a hlavne by ste nemali míňať na rozmarnosti, ktoré vôbec nepotrebujete.

Dohodnite si stretnutie s finančným poradcom, ktorý vám pomôže dostať vaše financie do správnych medzí.

Zdravie

Popracujte na svojej výkonnosti a váhe. Pokiaľ dostanete tieto dve záležitosti pod kontrolu, tak sa nemusíte obávať žiadnych iných komplikácií. Zdravie bude na veľmi dobrej úrovni, hrozia vám len drobné nachladnutia a virózy.

Obozretní buďte tiež pri prehnanej konzumácii jedla. Tá vám môže spôsobiť náhle nevoľnosti, ktoré z dlhodobého hľadiska vedú k väčším komplikáciám.

Na čo by ste mali dávať pozor

Buďte obozretní pri ľuďoch, ktorí sa narodili v znamení Vodnár. Tí s vami nehrajú čistú hru a chceli by vám podkopať nohy.

Nesmiete sa nechať vykoľajiť neprajnosťou tých, ktorí sa nevedia preniesť cez váš úspech. Prežívajte každý jeden moment budúceho roka a vnímajte krásy, ktoré sú okolo vás.

Neponárajte sa do negatívnych myšlienok a buďte so sebou spokojní, pretože ste toho dosiahli naozaj veľa.

Býk 20.4. - 20.5.

Všeobecne

Máte sa na čo tešiť, čaká vás veľmi plodný a úspešný rok. Dariť sa bude najmä ľuďom, ktorí v živote alebo vo svojej profesii využívajú veľa kreativity.

Veľmi dôležité bude určiť si priority a dobre si pripraviť plán toho, ako mienite dôjsť k stanoveným cieľom. Sledujte všetky skryté možnosti, ktoré si ostatní nevšímajú.

Práve tie vám ponúknu dôležité benefity a dostanete sa do veľkej výhody. Počas leta príde vhodný čas na to, aby ste vystúpili z tieňa a ukázali vašu silu. Buďte priebojní a zaujmite miesto, ktoré vám patrí.

Nenechajte sa nikým vytlačiť a iba si užívajte to, že máte v rukách správne karty a môžete s nimi rozohrať takú hru, aká vám vyhovuje. Nezabudnite pri tomto úspechu potiahnuť vpred aj ľudí, na ktorých vám najviac záleží.

Láska

Keď vás čakajú počas budúcich mesiacov nejaké prekážky, bude to práve v láske. Zatúžite po oživení vášho vzťahu a budete si chcieť nájsť niekoho iného.

No problém bude v tom, že sa veľmi nepekne zachováte k bývalému partnerovi. Tieto zvesti sa budú šíriť ďalej s vami a pripomenú sa vám v tom najnevhodnejšom momente.

Preto sa môže stať, že vaše prvé pokusy o hľadanie niekoho iného, skončia fiaskom.Niektoré vzťahy sa môžu otriasať kvôli podozreniu z nevery. Neurobte neuvážené chyby, kvôli ktorým by ste mohli prísť o niekoho, komu na vás skutočne záleží.

Pri hľadaní lásky sa zamerajte na oblasť práce, pretože toho pravého máte v skutočnosti bližšie pri sebe ako by ste si mysleli.

Vzťahy

Počas tohto roka zažijete veľa príjemných chvíľ. Za mnohé z nich budete vďačiť ľuďom, ktorých máte okolo seba. Tí vám pripravia veľa pestrých zážitkov, na ktoré sa tak skoro nezabúda.

Niekedy by ste preto mali vyjsť mimo svoju komfortnú zónu a nechať sa unášať vplyvom udalostí. Ponechajte zodpovednosť na iných ľudí a vy sa len ponorte do sily intenzívnych pocitov, ktoré okolo vás prechádzajú.

Počas jesene budete postavení pred jednu nepríjemnú záležitosť. Vo vašej rodine dôjde k sporu a na vás bude, aby ste celú situáciu upokojili a vniesli medzi vás tú harmóniu, ako panuje zvyčajne.

Nenechajte sa oklamať len jednou stranou, poctivo si vypočujte názory všetkých zainteresovaných a až potom vyneste konečný verdikt. Možno sa kvôli tomu niekto na vás v prvom momente nahnevá, ale nakoniec pochopí, že ste mali pravdu.

Práca

Budete ťažiť z projektov, ktoré ste rozbehli minulý rok. Vtedy ste do nich vložili maximum úsilia, teraz ich už len budete udržiavať a môžete spokojne čakať na to, čo sa vám vydarí a z čoho získate nejaké výhody.

Počas jesene vám hrozí, že by mohli vaši nadriadení prísť na to, že niektoré práce zanedbávate.

Preto by ste nemali brať niektoré veci na ľahkú váhu. I keď sa vám zdajú nepodstatné, odveďte stopercentný výkon, aby ste mali z toho dobrý pocit. Vďaka tomu sa to prenesie aj do konečného výsledku a získate tak dobré renomé.

Peniaze

Extra dobré mesiace budete mať počas apríla a mája. Vtedy dostanete aj ponuky s prácou navyše, vďaka ktorým si zlepšíte finančný rozpočet. Miňte ich na niečo, čo vám urobí radosť.

Môže to byť napríklad letná dovolenka alebo niečo, po čom ste dlho túžili. Popri tom ešte myslite aj na investíciu do budúcnosti.

Zaplaťte si nejaký kurz, počas ktorého získate nejaké zručnosti navyše a potom z toho budete ťažiť pri ďalších pracovných príležitostiach. Časť peňazí si odložte na vianočné nákupy, ktoré vás pravidelne dostávajú do finančných ťažkostí.

Zdravie

Zamerajte sa na posilnenie svalstva. To vám pomôže v tom, aby ste zabránili ďalším úrazom. Potrebujete spevnieť, pretože len vďaka tomu sa vám vyhnú podobné nepríjemnosti, ako ste mali v minulosti.

Pozor by si mali dávať tí Býci, ktorí majú problém so srdcom. Tento rok bude rizikový pre ľudí, ktorí nepracujú na svojej kondícii a zaťažujú tak tento dôležitý orgán.

Nebezpečné to bude najmä počas leta, keď im kvôli vysokým teplám môže prísť nevoľno.

Na čo by ste mali dávať pozor

Buďte obozretní v tom, čo vypustíte z úst. Nemyslite si, že ak niekoho urazíte, tak to môžete vzápätí veľmi ľahko napraviť. Zbytočne nehazardujte, lebo sa vám to nevyplatí.

Neverte ľuďom, ktorí vám sľubujú skratku k úspechu. Ochotnejšie meňte názory, pokiaľ zistíte, že ste urobili chybu a dá sa to urobiť inak a lepšie.

Blíženci 21.5. - 20.6.

Všeobecne

Tento rok bude pre vás kľúčový. Odohrá sa veľa rozhodujúcich udalostí, ktoré vám veľmi ovplyvnia život. S niektorými z nich nebudete súhlasiť, ale musíte ich prijať tak, ako prídu.

Čím dlhšie voči nim budete bojovať, tým to budete mať ťažšie. Časom pochopíte, že sa stala tá najlepšia vec a nemusíte s tým bojovať.

Nedovoľte negatívnej energii, aby nad vami zvíťazila a položila vás na kolená. Najmä počas leta vás stretne veľa príjemných a pekných vecí, takže neklesajte na nálade a tešte sa z toho, čo vám život prináša.

V takýchto momentoch oceníte tých pravých priateľov, ktorí vás podržia a neodklonia sa od vás. Dobre si to zapamätajte a neinvestujte energiu do tých, ktorí si to nezaslúžia.

Láska

Máte veľké šťastie, že sa môžete stále spoľahnúť na svoju lásku. I keď sa vám nebude dariť, váš partner bude stále po vašom boku a bude vám veľkou oporou. Nezabudnite, že si túto vlastnosť máte veľmi ceniť.

Niekedy sa správate tak, ako keby ste na to úplne zabudli. Lenže aj on má svoje city a pokiaľ budete dookola hrať úlohu mrchy, nebude vám to už tolerovať. Počas jesene vás čaká v tomto smere veľa príjemných prekvapení.

Tešiť sa môžu najmä nezadaní Blíženci, ktorí si konečne nájdu svoju spriaznenú dušu. Pri stabilných vzťahoch prichádza skvelá príležitosť na to, aby sa posunuli ďalej. Môže prísť žiadosť o ruku a prípravy na svadbu.

Teraz máte šancu na to, aby ste sa viac rozhovorili o svojich úprimných pocitoch a získali tak ešte väčšiu priazeň svojej lásky.

Vzťahy

Počas niektorých mesiacov to nebudete mať jednoduché. Vždy sa snažíte vychádzať s ľuďmi dobre, ale teraz sa veci nebudú diať vo váš prospech.

Ako keby zlyhával váš najväčší tromf v podobe porozumenia a komunikácie. Viac sa zahĺbite do seba a budete hľadieť na svoje záujmy.

To síce nie je na škodu, ale nesmiete úplne ignorovať prosby svojich blízkych. Popracujte najmä na rodinných vzťahoch, ktoré budú škrípať kvôli nezmyselným drobnostiam.

Stačí si len sadnúť, pokojne sa porozprávať a vysvetliť si, čo koho v skutočnosti trápi. Niekedy sa za vašimi problémami môžu skrývať iné ťažkosti ako si myslíte, len o nich nechcete hovoriť.

Práca

V období od marca do konca júna by sa nemali Blíženci riadiť tým, čo im budú ostatní radiť ohľadom práce.

Mali by sa spoľahnúť len na to, čo je podľa nich dobré a veriť svojim úsudkom. I keď majú zvyčajne kolektívneho ducha, teraz by mali podať čo najlepšie individuálne výkony.

Posilnite najmä kreatívnu stránku. Väčšinou potrebujete ísť podľa vopred určených línií a nezamýšľate sa nad tým, ako by sa dali veci vylepšiť a uľahčiť. No teraz budú mať prednosť tí, ktorí ukážu svoju šikovnosť a preberú iniciatívu na seba.

Pokiaľ máte chuť na zmenu práce, mali by ste tak urobiť počas jesene, keď vám bude osud v tomto smere najviac priať.

Peniaze

O peniaze nebudete mať núdzu, ale budete musieť na ne robiť raz toľko ako doteraz. Nečakajte, že by ste sa k niečomu dostali ľahko. Musíte naozaj tvrdo robiť, aby ste dostali zaslúženú odmenu.

No verte, že ak niekto uvidí vašu usilovnosť, tak vás aj patrične odmení. Počas leta môžete vyskúšať šťastenu a trochu zariskovať. Stavte na lotériu a čakajte aspoň malú výhru.

Vyhýbajte sa požičiavaniu peňazí. Neverte ľuďom, ktorí sa tvária ako veľkí priatelia, ale v skutočnosti len hľadajú možnosti ako vás zneužiť.

Zdravie

Po tejto stránke buďte veľmi opatrní. Hrozia vám najmä tráviace ťažkosti. I keď ste s nimi nemali nikdy problémy, teraz sa vám budú ozývať v tých najnevhodnejších chvíľach.

Zapracujte na lepšom imunitnom systéme. Po zime budete sami cítiť, že to nie je tak dobré ako to bolo kedysi.

Viac športujte, jedzte veľa zeleniny a ovocia. U niektorých Blížencov sa môžu ozvať staré zranenia. Pôjde o permanentnú bolesť, ktorá ich donúti k ráznemu riešeniu.

Na čo si dávať pozor

Nebuďte naivní a neverte, že každý človek ku vám prichádza s dobrým úmyslom. I keď radi míňate na potešenia pre svojich blízkych, kroťte sa v tom. Tentoraz by ste mali investovať viac do seba.

Nehrajte sa na niekoho, kým nie ste. Ľudia vám to neuveria a otočí sa to proti vám. Dajte si viac záležať na práci, pretože ak sa k tomu budete stavať flegmaticky, môžete o ňu prísť.

Rak 21.6. - 21.7.

Všeobecne

Prichádza rok veľkých šancí. Záleží od každého z vás, ako to využijete a či sa vám to podarí zúročiť. Nesmiete veľmi zaháľať, pretože by vám tieto príležitosti mohli zobrať iní. Nebojte sa aj niečo obetovať.

Vždy toho dostanete naspäť viac, tak netreba nad ničím váhať. Veľa ľudí sa k vám bude otáčať s prosbou o pomoc pri dôležitých rozhodnutiach. Časom si zvykli, že máte dobrý nos na riešenie problémov a vďaka veľkej empatii im viete presne poradiť, čo by mali robiť.

Niekedy sa kvôli tomu dostanete na hranicu svojich síl. Ich otázky vás môžu vyčerpávať a najmä ak nebudú ochotní rovnako vám pomáhať, tak by ste im mali jasne naznačiť vaše hranice. Musíte byť tvrdí, aby ste si medzi nimi vydobyli dostatok rešpektu.

Láska

Prvá polovica roka nebude pre vás zaujímavá. Viackrát sa popálite a to bude mať za následok, že lásku odsuniete na okraj svojho záujmu.

Krívať to bude aj v stabilných vzťahoch, kde dôjde k nedorozumeniam kvôli neuváženým výdavkom z niektorej strany.

Keď už na to všetko zabudnete a budete pohltení riešením iných problémov, zrazu vás to úplne prekvapí. Príde nový človek, ktorý urobí vo vašom živote prevrat. Vo väčšine prípadov pôjde o pozitívnu zmenu.

Nemusí ísť priamo o novú známosť. Môže to byť osoba, ktorá vám pomôže otvoriť si oči a viac si vážiť to, koho máte po svojom boku. Od tohto momentu sa viac zameriate na vaše city a budete sa ich snažiť lepšie prejavovať.

Vzťahy

Zapamätajte si dve znamenia – Blíženci a Vodnár. Tie budú tento rok v oblasti vzťahov rozhodujúce. To prvé vám prinesie ľudí, ktorí vám budú nápomocní a budú sa snažiť motivovať vás k lepším výsledkom.

Vodnári sa budú snažiť odpútať váš pohľad od dôležitých vecí. Všetko budú zľahčovať a pozerať sa na to negatívnym pohľadom. Preto by ste sa mali od nich odosobniť a nedovoliť im, aby to preniesli aj na vás.

Počas leta sa vám podarí nadviazať kontakty s ľuďmi, ktorí vás nahovoria na nové dobrodružstvo. Chvíľami to bude vyzerať ako dobrá zábava, ale potom pochopíte, že toto by mohlo byť vaše poslanie a môže to zmeniť váš život.

Práca

Zaujímavé obdobie čaká na tých Rakov, ktorí ešte chodia do školy. Tým sa naskytne príležitosť na stáž v zahraničí, ktorá natrvalo poznačí ich život. Nájdu tam veľa nových inšpirácií, ktoré im pomôžu vo vývoji ich kariéry.

Pracujúci ľudia z tohto znamenia taktiež vstupujú do veľmi zaujímavej a významnej éry.

Od leta nastane sedemročné obdobie prosperity. Vďaka nemu budete mať šťastie na výber na dobrú prácu, správnych kolegov a to, čomu sa chcete venovať.

To všetko bude viesť k mimoriadnemu úspechu, z ktorého budete ťažiť aj neskôr. Karty sú veľmi dobre rozdané, rozumne si rozložte sily a pustite sa do toho s celým srdcom.

Peniaze

Dávajte si pozor na investície. Niektorí sa vás budú snažiť nahovoriť na to, aby ste im pomohli s podnikaním. Lenže i keď ich projekt bude vyzerať veľmi lákavo, v skutočnosti nebude až natoľko úspešný.

Namiesto toho ich rozložte do viacerých projektov, z ktorých sa vám neskôr pomaly nazbierajú ďalšie úspory. Tie by ste mali rozumne minúť na vlastné potešenie, ale z časti nimi zaistite aj svoju budúcnosť.

Dostatočne ste sa poučili z toho, čo sa vám stalo v minulosti. Teraz už budete lepšie premýšľať o tom, aby ste sa vyhli podobným nepríjemnostiam.

Zdravie

Do nového roka si ešte prenesiete pár zdravotných problémov. No berte to ako dôležitý bod zlomu.

Odteraz by ste si mali uvedomiť, že bez odhodlania a vlastnej iniciatívy to už nepôjde. Musíte sa do toho vložiť s dostatočným oduševnením, aby ste dosiahli potrebné zmeny.

Len tak sa vám podarí napraviť váš zdravotný stav. Zamerajte sa najmä na zlepšenie imunity, aby ste následne zabránili opakovaným chorobám, ktoré vás oberajú o silu.

Na čo si dávať pozor

Dávajte pozor najmä na vašu výbušnosť. Táto vlastnosť sa u vás prehĺbila počas posledných mesiacov.

Kvôli tomu robíte veľa neuvážených chýb. Zmeňte vašu životosprávu, aby ste mali lepšiu kondíciu a dosiahli tak všetky ciele, ktoré ste si stanovili.

Prestaňte sa vyhovárať, keby ste brali niektoré veci zodpovednejšie, tak dopadnú lepšie. Nepozerajte len na pozlátko, myslite na to, čo vám môžu jednotlivé veci priniesť.

Lev 22.7. - 22.8.

 Všeobecne

Už od januára odštartujete veľkú jazdu a ani sa nenazdáte, ako vám tento rok utečie. Pripravte sa na veľa nečakaných zmien. Keďže vás ani na chvíľku neopustí optimizmus, vezmete ich všetky veľmi dobre.

Takýto postoj zaujmete tiež kvôli ľuďom, ktorých budete stretávať v jednotlivých etapách. Tí vám neustále vlievajú do žíl dobrú náladu a energiu a vďaka tomu máte pocit, že dokážete preskočiť každú prekážku.

Nechce sa vám zapodievať minulosťou, ale počas leta dôjde k viacerým situáciám, kvôli ktorým to budete musieť prehodnotiť a podrobne si v hlave rozložíte všetky momenty, ktoré ste mali riešiť inak.

Takto dodatočne sa potom nezabudnite ospravedlniť tým, ktorým ste svojim správaním nejako ublížili.

Láska

Zaplatíte priveľkú cenu, ale nakoniec to bude veľmi pekné a romantické. I keď ste si istí svojou láskou, veľmi sa na ňu nespoliehajte.

Je veľmi možné, že v prvej polovici roka dôjde k rozchodu a i naoko veľmi stabilné páry si prestanú rozumieť. Môže za to zlé naladenie, ktoré sa drží oboch partnerov.

Nevedia sa pokojne rozprávať a namiesto toho narastá počet sporov. Toto tvrdé zakopnutie vás privedie k niekomu, kto si vás bude naozaj vážiť.

Až potom uvidíte, o čom je skutočná láska a aké to je, keď vás niekto naozaj ľúbi. Nestavajte sa k tejto osobe rezervovane a netrestajte ju za to, že vás predtým niekto sklamal.

Vzťahy

Mali by ste spoznať čo najviac nových ľudí. Niekedy trpíte zbytočnými predsudkami a práve prostredníctvom tohto triku sa ich zbavíte. Pochopíte, že všetko závisí od konkrétneho človeka a nie od toho, akú má farbu pleti, národnosť a jazyk.

Buďte priateľskejší a uvidíte, ako sa okolo vás zmení atmosféra. Zrazu pocítite psychické uvoľnenie a opadne z vás všetok strach. Pokiaľ by ste potrebovali trochu samoty, vždy si ju doprajte.

Tento rok sa toho udeje naozaj veľa a keby ste si nenašli priestor pre seba, boli by ste nepríjemní. Tak by ste ľahko pokazili všetko, čo ste doteraz tak ťažko budovali.

Práca

Tento rok by ste konečne mali zužitkovať všetky vaše vedomosti. Obávali ste sa, že váš talent sa len tak premrhá na zbytočnosti, pretože ho nik nevie oceniť. No všetky tie kurzy a vzdelávanie nad rámec vašich povinností vám konečne prinesie úžitok.

Dostanete takú pracovnú ponuku, ktorá najlepšie zodpovedá vašim schopnostiam. Po jej prijatí si dávajte pozor na to, aký dojem zanecháte na vašich kolegoch. Môže sa stať, že pokiaľ na nich budete pôsobiť odmerane, tak vás medzi seba neprijmú a budú sa k vám správať odmerane.

Dbajte na to, aby ste si z nich urobili nových priateľov. Vždy je lepšie, ak budete spolu dobre vychádzať aj mimo pracoviska a vytvoríte tak potom aj v práci príjemnú a kamarátsku atmosféru.

Peniaze

Vo finančnej oblasti sa vám nebude až tak dariť. Ešte počas minulého roka ste urobili pár chybných rozhodnutí, ktoré sa budú teraz s vami ťahať po dosť dlhé obdobie.

Keď sa už bude zdať, že si môžete vydýchnuť, príde príprava na koncoročné sviatky.

Preto by ste mali urobiť všetko pre to, aby ste si našli aj nejakú brigádu a dostali to pod kontrolu. Keď si chcete trochu dopriať, musíte sa viac snažiť. A najmä sa už vyhnite tomu, aby ste urobili podobné hlúposti.

Dávajte si pozor najmä na hazardné hry, na ktoré má veľa Levov slabosť. Prinesú vám len chvíľkové potešenie a potom príde opäť prázdnota a problémy.

Zdravie

Obyčajne nemávate problémy so zdravím. No teraz sa vám už častejšie stáva, že budete ráno vstávať s problémami, pretože sa začnú ozývať kĺby a kríže.

Môže za to nešetrné správanie plné zlozvykov. Pozeráte sa na seba ako na nezraniteľného človeka a tým robíte veľkú chybu.

Mali by ste si viac vážiť zdravie a premýšľať o tom, ako by ste sa mali viac šetriť. Pri niektorých infekčných chorobách myslite na prevenciu a dôslednejšie dodržiavajte hygienu.

Na čo si dávať pozor

Rozhodne vám najviac starostí narobia peniaze, takže si dávajte pozor na to, na čo budete míňať.

Taktiež nerobte chyby v tom, že konáte nepremyslene a unáhlene vynášate verdikty, ktoré sa netýkajú len vás. Dariť sa vám nebude ani v športovaní. To vás naučí prehrávať a byť trochu skromnejším človekom.

Nehrňte sa do zbytočného rizika, ktoré vám zoberie viac, ako by ste si mysleli.

Panna 23.8. - 22.9.

Všeobecne

Začiatok roka nebude prebiehať podľa vašich predstáv. Napriek tomu sa tým nedajte odradiť. Práve u vás bude platiť pravidlo, že napriek zlému štartu nakoniec príde dobrý záver.

V decembri budete veľmi spokojní s tým, čo sa vám podarilo. Stanovte si určité plány, ktorých sa budete držať. To vás bude motivovať v tom, aby ste ani na chvíľku nepoľavili. Fyzicky bude najťažšie obdobie leta.

Vtedy vás čaká niekoľko skúšok a povinností, ktoré vám dajú poriadne zabrať. Ako vždy, ani teraz sa toho nezľaknete a pôjdete do toho so všetkou vervou. Práve to vás odlíši od ostatných ľudí okolo vás.

Tento moment by sme mohli nazvať pre tento rok zlomovým. Pretože v danú chvíľu dostanete veľkú šancu, ktorá vám pozitívne ovplyvní život. Dostanete sa do kontaktu so správnymi ľuďmi a potom sa už začnú diať veci presne tak, ako ste si to kedysi vysnívali.

Láska

Necháte sa opantať krásou a zabudnete na to, aké je vnútro toho človeka. Práve to vám pripraví najhoršiu skúsenosť tohto roka.

Prestanete byť ostražití a ten, koho tak veľmi ľúbite, vás kruto sklame. I keď sa vám v láske nebude dariť, nemali by ste na ňu zanevrieť. Aj v tých najťažších časoch môže prísť nenápadný moment, ktorý vám prinesie nové vzrušenie a prinesie vám do cesty človeka, kvôli ktorému sa oplatí opäť veriť a pustiť sa do nového dobrodružstva, ktoré už možno bude pre vás osudným.

Keby sa vám aj nedarilo, nezúfajte. Život vám prináša veľa iných vecí, z ktorých sa dá tešiť. A pokiaľ je teraz láska v úzadí, bude sa vám dariť v iných smeroch a potom sa to otočí.

Vzťahy

V niektorých momentoch sa stane, že nebudete vedieť, komu máte dôverovať a kto na vás hrá iba falošnú hru.

Vtedy na chvíľku zavrite oči, zbavte sa všetkého strachu a potom začnite opäť uvažovať. Zvážte nielen to, čo sa udialo v minulosti, ale najmä ako sa k vám správal tento človek v poslednom období.

Povahy sa menia a aby vás náhodou niekto nepríjemne nezaskočil, tak by ste sa nemali nechať oklamať lacnými trikmi. Tie lepšie vzťahové línie povedú smerom k vašim kolegom.

Zrazu v nich nájdete potrebnú istotu a postavia sa za vás aj v momentoch, keď si vy nebudete veriť. To bude pre vás zároveň jasným dôkazom toho, aby ste si za svojou prácou stáli a nepokúšali sa ju vymeniť za niečo, čo by vás nebavilo.

Práca

Budete mať veľkú chuť na zmenu, ale tá by bola pre vás chybným krokom. Teraz nie je vhodný čas na to, aby ste sa pustili do neistoty.

Potrebujete mať niečo, čo má dlhodobú perspektívu a prinesie vám to isté financie. Namiesto toho sa snažte zlepšiť si pracovné podmienky novými nápadmi. Kvôli stereotypu nevidíte veci, ktoré by sa dali robiť inak.

Stačilo by pritom urobiť iba pár zmien na to, aby sa lepšie robilo nielen vám, ale aj vašim kolegom. Sadnite si spolu, porozprávajte sa o tom, čo vás najviac trápi a hľadajte spôsob ako to robiť inak.

Potom už postavte pred hotovú vec aj nadriadených, ktorí vaše nadšenie istotne pochopia.

Peniaze

Prepadnú vás obavy o tom, že by ste mohli prísť o väčší obnos peňazí. Tie nebudú falošné a budú malou výstrahou pred tým, čo môže prísť. Počas celého roka by ste si mali dávať pozor najmä na riziko krádeže.

Chvíľka nepozornosti vám prinesie veľa starostí. Neplánujte nič veľké, aby ste z toho nemali veľké výdavky. Minulý rok ste prišli o dosť veľa peňazí a teraz by ste sa mali dať na šetrenie.

Nikdy neviete, či vás nezastihne nečakaná platba a potom sa dostanete do finančných ťažkostí.

Zdravie

Neignorujte malé signály, ktoré vás upozorňujú na väčší problém. Už dlhodobo ich cielene prehliadate a kvôli tomu sa to dostáva do horšieho stavu.

Od januára dbajte na to, aby ste postupne zmenili svoje zlé návyky a prišli s nápadmi, ako zlepšiť zdravotný stav. Obzvlášť opatrní buďte pri problémoch s trávením. Tie by mohli prerásť do chronickej choroby, ktorá by sa už nedala liečiť.

Na čo si dávať pozor

Prestaňte hundrať na všetko, čo vám niekto navrhne. Síce sa dobre cítite v tom, na čo ste zvyknutí, ale to vás v živote ďaleko neposunie. Dávajte si pozor na cestách.

Niekedy za volantom zbytočne hazardujete a to vás ženie do priveľkého rizika. Nevkladajte dôveru do ľudí, o ktorých veľmi dobre viete, že zlyhajú a potom sa cítite urazení a podvedení.

Váhy 23.9. - 22.10.

Všeobecne

Možno budete pociťovať veľkú mieru stresu, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli. Dôležité je myslieť na to dobré, čo vás tento rok čaká.

Zamerajte sa na finančnú stránku, postup v práci a priazeň vašich priateľov. Podarí sa vám zapracovať na vašej povesti. Vďaka pár úspechom si vás budú ľudia viac vážiť a vložia vám do rúk ešte väčšiu dôveru.

V istých momentoch budete mať pocit, že to už nemôžete zvládnuť. Vtedy pokojne povedzte, že toto sú vaše hranice a ostatné povinnosti by mali dať už na ostatných kolegov alebo členov rodiny.

Nesprávajte sa ako hrdinovia, ktorí zvládnu všetko, čo im život ponúka. I vy máte svoje možnosti, cez ktoré by ste nemali zachádzať. Keď si to neuznáte, nebudete ďalej vládať a to vám prichystá trpkú príučku od života.

Láska

Na viac, ako čomkoľvek inom, vám bude záležať na stabilite vo vzťahu a harmónii medzi partnermi. Kvôli tomu budete ochotní obetovať naozaj veľa. No mali by ste si dobre premyslieť, aby toho nestavili do hry priveľa a z druhej strany nepríde odozva. Tento rok je vhodný na zmenu.

Keď nie ste spokojní s vašim intímnym životom a vzťahom, tak o tom prehovorte s partnerom a pokiaľ nedôjde k náprave, tak nestrácajte čas.

Najmä ak pociťujete silné nutkanie na založenie rodiny a neviete sa kvôli tomu dohodnúť, môže vás to iba brzdiť a berie vám to pekné roky, ktoré ste mohli stráviť tak, ako si to predstavujete.

Vzťahy

Každá rodina má nejaké problémy, nemusíte sa preto kvôli tomu stresovať. Teraz sa síce hádate, ale potom príde k odstráneniu napätia medzi vami a všetko bude v starých koľajach. Nerobte si z toho zbytočne ťažkú hlavu.

Situácia nie je vážna, namiesto toho sa zamerajte na upratanie vzťahov s vašimi kamarátmi. Niektoré z nich vás iba oberajú o energiu a nič vám nedávajú.

Nikto nepovedal, že by ste mali udržiavať všetky priateľstvá až do konca života.

Radšej investujte všetku pozornosť a čas do tých, ktorí sú vášmu srdcu blízki a vždy pri vás stoja. Ste priveľkí dobráci, ale teraz si musíte nasadiť drsnejšiu masku a povedať každému to, čo si o ňom v skutočnosti myslíte.

Práca

Január vám z pracovného hľadiska veľmi nevyjde. No práve to vás namotivuje k tomu, aby ste ešte viac zabrali.

Nenecháte sa odradiť a vďaka tomu budete na správnej ceste k povýšeniu. I keď to tak nebude najprv vyzerať, potom sa už môžete tešiť veľmi výnimočný rok. Vaša kariéra bude prekvitať a to vám prinesie veľké uspokojenie.

V minulosti ste investovali veľa energie do toho, aby sa vám podarilo niekde posunúť a urobiť niečo významné. Napriek tomu úspech neprichádzal a vy ste stratili motiváciu.

Našťastie vo vhodnom čase sa do toho opäť pustíte s plnou vervou. Nezabúdajte na správe zloženie tímu, aby ste sa obklopili skvelými pracovníkmi, ktorí do toho dajú všetko, rovnako ako aj vy.

Peniaze

Spolu so zlepšením pracovných podmienok súvisí aj zmena finančnej situácie.

Teraz sa vám podarí odlepiť od problémov a vďaka tomu si konečne doprajete. Našťastie ani mierne rozhadzovanie nespôsobí to, že by ste sa dostali na dno svojich úspor.

Bude sa vám dariť a tak budete štedrí nielen k sebe, ale aj k svojim blízkym. Snažte sa časť peňazí využiť rozumným spôsobom.

Investujte do svojho vzdelania a nezabudnite si aj pravidelne odkladať. Nesmiete sa správať úplne nerozvážne, aby váš život stále smeroval k lepšiemu.

Zdravie

Budú sa u vás striedať dve hlavné obdobia. Najprv sa budete cítiť pri sile a dáte do všetkého maximum síl.

To vás opäť dostane na dno a kvôli tomu budete veľmi unavené a budete si musieť dať pauzu. Práve v týchto momentoch si uvedomíte, ako veľmi hazardujete so svojim zdravím.

Naučíte sa lepšie počúvať svoje telo a zmeníte svoje zvyky tak, aby ste sa už nedostali do podobne zlej situácie. Nezabúdajte na preventívne prehliadky a dôsledne dodržiavajte všetky rady od lekárov.

Na čo si dávať pozor

Vašou najväčšou chybou je, že len ťažko znášate kritiku. Pritom títo ľudia sa vám snažia pomôcť, aby ste boli ešte lepší. Naučte sa ich viac počúvať a ustúpte z vašej tvrdohlavosti.

Dávajte si pozor na drobnú nepozornosť. Tá vás môže priviesť do zložitých situácií. Vyhnite sa neuváženým krokom, ktoré podniknete kvôli prehnanej aktivite.

 
Škorpión  23.10. - 21.11. 

Všeobecne

Na rok, ktorý je pred vami, potrebujete poriadnu guráž. Čaká vás veľa dobrodružstiev a viaceré z nich sa budú pohybovať na hranici nebezpečenstva. Napriek tomu nebudete mať chuť vzdať sa toho.

Toto vzrušenie sa vám bude veľmi páčiť a kvôli tomu ochotne pristúpite na viacero rizík. Viacerí Škorpióni sa dajú na cestovanie. To sa stane ich veľkou záľubou, počas ktorej spoznajú nových ľudí. Pomôže im to vyriešiť si aj niektoré ich problémy z minulosti.

Zrazu vďaka nim dostanú nový pohľad na vec a následne budú vedieť, ako by mali v týchto situáciách reagovať. Veľmi príjemný čas ich čaká v spoločnosti svojich blízkych.

Rodinné vzťahy sa dostanú na lepšiu úroveň a to im pomôže v tom, aby verili v silu rodinného puta a opäť sa vzájomne podporili.

Láska

Zatiaľ čo mnohým znameniam sa v úvode roka nebude v láske veľmi dariť, vy budete tvoriť svetlú výnimku.

Podarí sa vám dokonca nadviazať viacero romantických známostí, ktoré vás nakoniec privedú k definitívnemu rozhodnutiu, ako by mal vyzerať váš partner. I keď vám tieto rande nevyjdú podľa predstáv, budú pre vás vynikajúcou inšpiráciou, vďaka ktorej sa dostanete k človeku, ktorý bude pre vás ako stvorený.

Mali ste ho dokonca veľmi blízko po svojom boku, len ste ho doteraz prehliadali. Toto opojné romantické naladenie sa ponesie s vami aj po zvyšok roka.

Dokonca niektoré nové vzťahy môžu nabrať veľmi rýchly spád a ešte pred Vianocami sa môžete pripraviť na prvé svadobné plánovanie.

Vzťahy

Do riešenia niektorých sporov sa vám nechce vôbec púšťať. Napriek tomu by ste mali urobiť prvý krok, dohodnúť si stretnutie na nejakom neutrálnom mieste a potom sa môžete pustiť do hľadania vhodného riešenia.

Dávajte si pozor na jedného neprajníka, ktorého máte dlho vo vašej tesnej blízkosti. Dovolili ste mu prísť tak blízko kvôli tomu, aby ste ho mohli po celý čas kontrolovať.

Lenže teraz sa vám situácia vymkne spod kontroly a zatiaľ čo budete zaujatí inými vzťahmi, on udrie na tú najcitlivejšiu strunu. To vás naučí, aby ste v budúcnosti boli k ostatným otvorenejší a nebáli sa toho, čo si o vašej úprimnosti pomyslia ostatní.

Práca

Slabá koncentrácia na prácu vám spôsobí pár problémov. No neboli by ste to vy, keby ste ich nezvládli tak ľahko ako v minulosti. Viac starostí budú mať najmä nadriadení, ktorí si nevytvorili dostatočne silnú autoritu.

Teraz sa im to vymkne spod kontroly a nečakane ich prekvapia malou revolúciou. Preto prichádza ten správny moment na to, aby ukázali, čo sa v nich v skutočnosti skrýva.

Pokiaľ si neurobia poriadok, môžu o svoje miesto prísť a zaradia sa medzi ostatných zamestnancov. Na takýchto miestach musíte byť tvrdí a nemôžete poľaviť pri pohľade do falošne smutných očí.

Keď vám niekto dokázal urobiť za chrbtom takýto podraz, tak s ním nemajte zľutovanie. Ide predsa o vašu kariéru.

Peniaze

S financiami to nebude tento rok jednoduché. Vždy, keď sa vám podarí nasporiť niečo navyše, tak prídu neočakávané výdavky.

Našťastie sa nikdy nedostanete do mínusu, ale dá vám poriadne zabrať, aby ste našli iné riešenia a možnosti, kde by ste mohli ušetriť. Ku koncu roka sa môžete tešiť na dobré prémie.

Pracovné povinnosti nakoniec zvládnete na výbornú, takže získate odmenu, ktorú ste si skutočne zaslúžili. Investujte ju len do seba a kúpte si niečo, čo vám urobí radosť.

Zdravie

Mali by ste si nasadiť diétu, ktorá vám napraví trávenie. Po sviatkoch vás môže trápiť žlčník, žalúdočné vredy alebo veľké množstvo žalúdočnej kyseliny. Kvôli tomu budete otrávení a nebudete môcť podávať stopercentné výkony.

Do budúcnosti by ste mali porozmýšľať o tom, či niektoré ťažkosti netreba riešiť radikálnym spôsobom.

Síce už dlhší čas odkladáte operáciu, ale práve tá by vám mohla pomôcť pri niektorej ťažkosti, ktorá sa vám rokmi iba zhoršuje.

Na čo si dávať pozor

Vašim najväčším tohtoročným problémom budú falošní ľudia. Len ťažko sa vysporiadate s tým, že sa nedá všetkým veriť a mali by ste byť obozretnejší.

Hrozia vám taktiež drobné poranenia, ktoré sú spôsobené vašou nepozornosťou.Nepúšťajte sa ani do žiadnych väčších projektov ako hľadanie nového domu alebo iné väčšie zmeny, ktoré by sa vám nemuseli vydariť.

 

Prinášame vám ročný horoskop pre znamenie Strelec.

Všeobecne

Úvod roka bude na vás pôsobiť mierne uspávajúcim dojmom. I keď by ste chceli nejakú akciu, v skutočnosti pôjde všetko v zaužívaných koľajach a vy už len budete odrátavať dni, pokiaľ sa začne niečo diať.

Na jar sa to už konečne všetko roztočí a pre vás sa otvorí hneď niekoľko príležitostí, ktoré by mohli ovplyvniť najmä vašu kariéru. Zároveň budete mať priestor na to, aby ste vystúpili zo svojho tieňa a v niektorých smeroch trochu vyrástli.

Nemôžete a správať ako malé deti a čakať, že vás bude brať každý ako dospelých. Pokiaľ pochopíte, že v živote sa nedejú všetky veci len tak, aby to vyhovovalo vám, urobíte veľký krok ku zmene.

Prestaňte sa stresovať malichernosťami a radšej sa tešte z malých krôčikov, pomocou ktorých si zlepšujete život. Tie sú dôležitejšie ako obrovské zmeny, ktoré sa rodia podstatne ťažšie.

Láska

Najväčšie udalosti očakávajte medzi júnom a augustom. Vtedy príde pár momentov, ktoré preveria váš vzťah a posunú ho na inú úroveň. Majte však na pamäti, že to nemusia ustáť všetci partneri.

Pokojne sa môže stať, že nakoniec sa dohodnete na rozchode a obaja odídete svojou vlastnou cestou, ktorá vám prinesie viac radosti. Našťastie budete mať dosť rozumu a rešpektu voči tomu druhému na to, aby ste nevyrábali zbytočné scény.

Prípadný rozchod preto nebude pre vás natoľko bolestivý a zanechá vám dostatok priestoru na to, aby ste si ešte našli novú lásku. V tomto prípade však budete opatrnejší a budete hľadať niekoho, kto bude viac sedieť vašej povahe a názorom.

Pokiaľ túto skúšku ustojíte, čaká vás naopak veľmi príjemné obdobie plné ešte väčšej zaľúbenosti a úprimných citov.

Vzťahy

Bojíte sa hovoriť o tom, čo si myslíte o iných ľuďoch. Nemáte veľa priateľov a nechcete prísť ani o tých pár, ktorých máte okolo seba. V skutočnosti však nie ste pri nich šťastní.

Najradšej by ste z ich spoločnosti utiekli a našli si niekoho iného, s kým si budete viac rozumieť. Tento rok príde viacero dobrých situácií na to, aby ste tieto chyby napravili.

Nemôžete sa spoliehať na to, že nakoniec odídu oni od vás a vám nezostane úloha tej zlej osoby, ktorá musí s pravdou von a povie tie nepríjemné veci. Nestojí to za to, aby ste si ničili život a obklopovali sa niekym, o koho v skutočnosti nestojíte.

Práca

Rok 2019 bude veľmi rušný najmä pre študentov. Ich plány dokončiť všetko v predstihu a pustiť sa do prázdninovania, prípadne do budovania kariéry, im úplne nevyjdú.

Na skúšku budú potrebovať extra dávku trpezlivosti, pretože niektoré predmety im dajú poriadne zabrať. Zamestnaní budú mať chuť na zmenu svojej práce. Ak sa k tomu odhodláte, tak musíte urobiť radikálny krok.

Keby zostalo vaše povolanie rovnaké a vymenili by ste len firmu, neboli by ste spokojní.Časom by ste sa dostali do rovnakého bodu a vymýšľali by ste, kde by ste ušli tentoraz. Musíte urobiť ráznejší krok a vybrať si takú prácu, ktorá by vás viac napĺňala. I keby nebola tak dobre platená, hlavné je, aby vám priniesla radosť a uspokojenie.

Peniaze

S vašou finančnou situáciou to nebude tak utešené, ako by ste si mysleli. Dobrou správou je, že práve kvôli tomu sa naučíte narábať s peniazmi rozumnejšie a nebudete míňať na to, čo pre vás nie je potrebné.

Rozmary odsuňte na čas, keď na tom budete lepšie a budete môcť urobiť aj impulzívne nákupy pre radosť.

Mali by ste si nechať poradiť od niekoho skúsenejšieho, kto vám pomôže rozumne narábať s vašim rozpočtom. Dávajte si pozor, aby ste sa nedostali do dlhov a nenarobili si tak ku koncu roka zbytočné problémy.

Zdravie

Budú vás trápiť pomerne časté migrény. Môžu za to problémy s chrbticou, ktoré môžu prameniť zo sedavého zamestnania alebo z nesprávneho zaťažovania pri neodbornom športovaní.

Zamerajte sa na spevnenie celej postavy, aby ste sa tak vyhli niektorým nepríjemným úrazom. Hrozí vám najmä vyvrtnutie alebo zlomeniny so zdĺhavým liečením.

Na čo si dávať pozor

Nesnívajte o veciach, ktoré sa možno nesplnia a hlavne ich neviete ovplyvniť.

Držte sa pri zemi, aby vás nikto nesklamal. Buďte odvážnejší pri výbere vecí, ktoré vám majú urobiť radosť. Vyhýbajte sa stereotypu, ktorý z vás robí nepríjemných ľudí.

Robte niečo so svojim životom, aby ste v decembri žiarili spokojnosťou.

 
Strelec 22.11. - 20.12.

Všeobecne

Úvod roka bude na vás pôsobiť mierne uspávajúcim dojmom. I keď by ste chceli nejakú akciu, v skutočnosti pôjde všetko v zaužívaných koľajach a vy už len budete odrátavať dni, pokiaľ sa začne niečo diať.

Na jar sa to už konečne všetko roztočí a pre vás sa otvorí hneď niekoľko príležitostí, ktoré by mohli ovplyvniť najmä vašu kariéru. Zároveň budete mať priestor na to, aby ste vystúpili zo svojho tieňa a v niektorých smeroch trochu vyrástli.

Nemôžete a správať ako malé deti a čakať, že vás bude brať každý ako dospelých. Pokiaľ pochopíte, že v živote sa nedejú všetky veci len tak, aby to vyhovovalo vám, urobíte veľký krok ku zmene.

Prestaňte sa stresovať malichernosťami a radšej sa tešte z malých krôčikov, pomocou ktorých si zlepšujete život. Tie sú dôležitejšie ako obrovské zmeny, ktoré sa rodia podstatne ťažšie.

Láska

Najväčšie udalosti očakávajte medzi júnom a augustom. Vtedy príde pár momentov, ktoré preveria váš vzťah a posunú ho na inú úroveň. Majte však na pamäti, že to nemusia ustáť všetci partneri.

Pokojne sa môže stať, že nakoniec sa dohodnete na rozchode a obaja odídete svojou vlastnou cestou, ktorá vám prinesie viac radosti. Našťastie budete mať dosť rozumu a rešpektu voči tomu druhému na to, aby ste nevyrábali zbytočné scény.

Prípadný rozchod preto nebude pre vás natoľko bolestivý a zanechá vám dostatok priestoru na to, aby ste si ešte našli novú lásku. V tomto prípade však budete opatrnejší a budete hľadať niekoho, kto bude viac sedieť vašej povahe a názorom.

Pokiaľ túto skúšku ustojíte, čaká vás naopak veľmi príjemné obdobie plné ešte väčšej zaľúbenosti a úprimných citov.

Vzťahy

Bojíte sa hovoriť o tom, čo si myslíte o iných ľuďoch. Nemáte veľa priateľov a nechcete prísť ani o tých pár, ktorých máte okolo seba. V skutočnosti však nie ste pri nich šťastní.

Najradšej by ste z ich spoločnosti utiekli a našli si niekoho iného, s kým si budete viac rozumieť. Tento rok príde viacero dobrých situácií na to, aby ste tieto chyby napravili.

Nemôžete sa spoliehať na to, že nakoniec odídu oni od vás a vám nezostane úloha tej zlej osoby, ktorá musí s pravdou von a povie tie nepríjemné veci. Nestojí to za to, aby ste si ničili život a obklopovali sa niekym, o koho v skutočnosti nestojíte.

Práca

Rok 2019 bude veľmi rušný najmä pre študentov. Ich plány dokončiť všetko v predstihu a pustiť sa do prázdninovania, prípadne do budovania kariéry, im úplne nevyjdú.

Na skúšku budú potrebovať extra dávku trpezlivosti, pretože niektoré predmety im dajú poriadne zabrať. Zamestnaní budú mať chuť na zmenu svojej práce. Ak sa k tomu odhodláte, tak musíte urobiť radikálny krok.

Keby zostalo vaše povolanie rovnaké a vymenili by ste len firmu, neboli by ste spokojní.Časom by ste sa dostali do rovnakého bodu a vymýšľali by ste, kde by ste ušli tentoraz. Musíte urobiť ráznejší krok a vybrať si takú prácu, ktorá by vás viac napĺňala. I keby nebola tak dobre platená, hlavné je, aby vám priniesla radosť a uspokojenie.

Peniaze

S vašou finančnou situáciou to nebude tak utešené, ako by ste si mysleli. Dobrou správou je, že práve kvôli tomu sa naučíte narábať s peniazmi rozumnejšie a nebudete míňať na to, čo pre vás nie je potrebné.

Rozmary odsuňte na čas, keď na tom budete lepšie a budete môcť urobiť aj impulzívne nákupy pre radosť.

Mali by ste si nechať poradiť od niekoho skúsenejšieho, kto vám pomôže rozumne narábať s vašim rozpočtom. Dávajte si pozor, aby ste sa nedostali do dlhov a nenarobili si tak ku koncu roka zbytočné problémy.

Zdravie

Budú vás trápiť pomerne časté migrény. Môžu za to problémy s chrbticou, ktoré môžu prameniť zo sedavého zamestnania alebo z nesprávneho zaťažovania pri neodbornom športovaní.

Zamerajte sa na spevnenie celej postavy, aby ste sa tak vyhli niektorým nepríjemným úrazom. Hrozí vám najmä vyvrtnutie alebo zlomeniny so zdĺhavým liečením.

Na čo si dávať pozor

Nesnívajte o veciach, ktoré sa možno nesplnia a hlavne ich neviete ovplyvniť.

Držte sa pri zemi, aby vás nikto nesklamal. Buďte odvážnejší pri výbere vecí, ktoré vám majú urobiť radosť. Vyhýbajte sa stereotypu, ktorý z vás robí nepríjemných ľudí.

Robte niečo so svojim životom, aby ste v decembri žiarili spokojnosťou.

 

TOPlist