LOPÚCH

    image       image

Arctium lappa A. majus          Arctium tomentosum

Diagnostika a liečba

      Pomocou listu lopúchu možno predčasne diagnostikovať choroby a hlavne jeho použitím možno tieto choroby následne v krátkom čase vyliečiť bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a bez akýchkoľvek farmakologických liečiv, prípadne bez nutnosti podrobenia sa operáciám.

 Diagnostika :

      Ako diagnostiku je vhodné aspoň raz ročne zabaliť celé telo do listov lopúchu, ktoré obviažeme pevne elastickým obväzom a necháme pôsobiť 4 hodiny, najlepšie na noc.

Listy lopúchu sa prikladajú ich vrchnou stranou k pokožke tela. Po uplynutí času pôsobenia dávame listy postupne dolu a prezrieme ich, či sa náhodou na niektorom z nich nezmenila farba listu, čo bude signalizovať existenciu zápalu.

Ak sa farba listu nezmení je evidentné, že zápal na tom mieste v tele nie je.

Ak sa farba listu zmení na hnedú alebo čiernu, signalizuje to prítomnosť stredného zápalu.

Ak sa farba listu zmení na škoricovú a list lopúchu zostane suchý a drobí sa, ide      o silný zápal. Zmena farby na liste lopúchu môže mať podobu škvrny o veľkosti 1 cm, môže ich byť väčší počet, alebo škvrna môže byť aj cez celý list lopúchu.

Liečba:

     Na miestach, kde nám zmena farby listu lopúchu signalizovala zápal, pristúpime k liečeniu zápalu prikladaním listov Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / alebo Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum / a ich pevnému stiahnutiu elastickým obväzom. Listy lopúchu prikladáme na postihnuté miesto najlepšie na 24 hodín alebo v čase, keď je možné prikladať listy lopúchu bez obmedzenia napríklad v noci.

        Túto procedúru opakujeme až do vtedy, kým farba listu lopúchu zostane nezmenená a zápal je použitím listu lopúchu vyliečený.

        Doba liečenia stredného zápalu prikladaním listu lopúchu je 1 – 2 týždne, pri silnom zápale 3 – 4 týždne. Pri liečení zápalu je potrebné čo najviac vyhýbať sa vode, nakoľko voda teplá, vlažná i studená zápal rozširujú. Odporúča sa osprchovať maximálne 2 krát do týždňa 3 – 4 minúty.

 

Diagnostiku robíme tak, že priložíme list lopúchu v jednosti.

Na liečenie zápalu môžeme priložiť list dvojmo / 2 listy na seba /.

List lopúchu odstráni za 24 hodín 20 – 50 % zápalovej bolesti, za týždeň odstráni zápalovú bolesť úplne.

 

TOPlist