Čínsky horoskop 2018

                                          Rok zemského Psa  

 

ČÍNSKY NOVÝ ROK 2018 - ZAČÍNA 16 FEBRUÁRA 2018 a končí 4 februára 2019.

V roku 2018 dominuje prvok Zeme v jangovej forme. Bude to rušný rok, kedy sa prejaví aj sebectvo, chamtivosť a nevedomosť.  Ale pes je aj inteligentný a ochranársky. Preto sa prejavia aktivisti vyžadujúci radikálne zmeny pre našu budúcnosť.  Avšak násilné konflikty nie sú bežné v rokoch zemského psa, preto netreba mať obavy z bojov. Je potrebné premýšlať o krov vpred  a vždy použiť rozum pred pocitom či pri konfliktných alebo prekážkových situáciách.

Znamením tohto roku je dvojitá zem, tzn. že ľudia sa zameriavajú viac na nehnuteľnosti, poľnohospodárstvo, životné prostredie, územnú celistvosť alebo náboženskú, duchovnú oblasť. Bude to rok vhodný na zmeny životného štýlu či začatia nového podnikania. Niektorí môžu zažiť aj kratšie obdobia melanchólie, avšak práve títo bývavajú veľmi kreatívni neskôr.  U niekoho to môže spôsobiť posun realizácii plánov až do ďalšieho roka. Pre ľudí s prebytkom vody a dreva sa tento rok môže zdať viac v nerovnováhe.

Vo finančnej sfére sa prejaví spokojnosť a radosť u projektov realizovaných v predchádzajúcom roku ohnivého kohúta. Pre ľudí s prevahou elementu zeme sa podarí usporiadať si tento rok v profesionálnej sfére ale aj v osobnej. Spoločnosti, ktoré myslia na blahobyt ostatných, budú odmenené extra výnosmi.

Štastie v roku zemského psa prichádza od nápomocných ľudí. Prichádzajúce energie prinášajú triumfy a malé víťazstvá. Pes môže očakávať sériu šťastných udalostí. Najvhodnejšie je nechať sa unášať týmto chodom energií s otvorenou náručou, ktorá privíta hojnosť.


POTKAN

Rok narodenia: 2008, 1996, 1984, 1971, 1960, 1948, 1936, 1924, 1912

Pre potkana v roku 2018 to bude rok odpočinku s dlhodobými blahodarnými účinkami pred hlučným zvyškom sveta. Avšak toto dobíjanie je nevyhnutné pre každého z nás. Bude potreba zdvojnásobiť úsilie a byť obzvlášť trpezlivý hlavne v oblasti súkromného života. V profesionálnej sfére je potrebná opatrnosť a diskrétne sústredenie sa na nové projekty bez vlastných investícií. Tieto sú pre potkana v roku psa veľmi nebezpečné a rizikové. V rodine sa môže udiať aj krátkodobé oddelenie, čo naruší váš pokoj. Je potrebné si uvedomiť čo je pravá láska a čo pominuteľná vášeň. Rok psa nie je vhodný pre uzavretie manželstva. Avšak nové priateľstvá , stretnutia  aj nové obchodné partnerstvá prinesú rozjasnenie každodenného života počas celého roka a aj cestovanie.

Je veľmi dôležité klásť veľký dôraz na opatrnosť v podnikateľskej činnosti, preto si dávajte veľký pozor na majetky a investície. Môže sa nečakane dostať do situácie, kedy nebude mať kontrolu  nad vlastným majetkom. Preto žiadne investície, či rizikové chybné kroky. Sústreďte sa na vašu kreativitu v nových projektoch, ktoré sa nakoniec ukážu ako mimoriadne výnosné a prospešné pre vašu osobnú a rodinnú pohodu.

Celkovo rok 2018 : Buďte pozitívny a úprimný toto je rokom pre dosiahnutie svojich snov. Stačí pokračovať v rozbehnutom. Nenechajte si ujsť príležitosť profesionálneho života nesústredením sa. Stačí  byť kreatívny a pracovitý a budete neprehliadnuteľný. Začnite si plánovať budúcnosť. Láska je k vám tento rok naklonená a môže priniesť aj trvalé spojenia.

Najpriaznivejšie obdobie: apríl, august, december, január. Najmenej priaznivé obdobie : jún

BYVOL

Rok narodenia: 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937, 1925, 1913

V roku 2018 sa trpezlivosť Bieleho kmeňa napne. Napriek tomu je tento rok celkovo celkom dobrý.

V domácnostiach sa môže zdať, že chýba dostatok porozumenia. Byvol sa však musí naučiť zvládnuť svoj hnev a dávať si pozor, aby neprekročil hranice so svojimi príbuznými a blízkymi. Počas roku zemského psa 2018 má byvol príležitosť dozvedieť sa, že každý nemá rovnakú silu a odhodlanie, ako má on sám. Starosti a úzkosti, ktoré ho niekedy posadnú, zmiznú cez noc, keď  si byvol uvedomí svoju povrchnosť. Je potrebné nestratiť sa a byť stále zameraný na svoje ciele a udržať si dôveru vo svoje schopnosti. Trpezlivosť, ktorú byvol  dokáže zotrvať počas tejto turbulentnej doby, prinesie neočakávané a prospešné ovocie. Skúsenosti, ktorými si  v priebehu roka 2018 byvol prejde, môžu len upevniť jeho osobnosť.  V najhoršom prípade bude byvol pripravený urobiť čisté upratanie minulosti s cieľom obnoviť  vzťahy v láske, priateľstve a najmä v práci. V láske harmóniu domova a aj samotného byvola môže narušiť prekvapujúca návšteva, ktorá prekročí hranice.  Potenciálny zdroj napätia s ostatnými členmi rodiny môže vyvolať diskusia o dedičstve či zdielanie majetku. Byvol však musí ostať pokojný a odložiť túto diskusiu na iné obdobie.

Pre plánované otehotnenia sa neodporúča pre byvola tento rok. Vhodnejší je rok 2020 kovový potkan, tento je tajným priateľom byvola, čo  prinesie priaznivé vzťahy.

Bohužiaľ môžu nastať momenty pochybnosti v pracovnej oblasti a dokonca požiadavka aby opustil spoločnosť. V týchto krízových chvíľach by sa mal pokúsiť pochopiť, či problém prichádza od druhých alebo v jeho chronickej neznášanlivosti a neschopnosti prijať chyby druhých, ktoré sám nemá.

Zahraničné výlety síce musí realizovať, ale tieto ho veľmi nebudú zaujímať. Každodenný život mu môže skaziť zrada dlhoročného spojenca v práci. Avšak toto ho vyvedie z jeho krehkého života, kde sa spolieha len na seba v zmysle, že môže získať cennú pomoc od bývalých známych a verných priateľov.

Celkovo rok 2018 : Výborný rok pre prácu a nové veci v živote. Taktiež pre začatie so športom či cvičeniami pre duševný pokoj. Meditácia vám môže pomôcť dosiahnuť duševný pokoj, ktorý potrebujete zúfalo. Tento rok prinesie finančnú stabilitu do vášho života. Budete sa môcť vyrovnať a zaplatiť niektoré z dlho čakajúcich dlhov. Ak plánujete zmenu zamestnania, tento rok by bol práve ten perfektný pre vás. Nastal čas hľadať nové pracovné miesto, toto vám prinesie lepšie ohodnotenie vo finančnej sfére. Uistite sa, že máte dostatok času na odpočinok a radosť zo života.

Najpriaznivejšie obdobie : marec, máj, september, potkan. Menej priaznivé obdobie: júl

Byvol bude pod vplyvom drevenej hádavej energie. Preto ak má vchod, spálňu alebo pracovňu na  SV, odporúča sa ošetriť podľa ročných odporúčaní.

TIGER

Rok narodenia: 2010, 1998, 1986, 1974, 1962, 1950, 1938, 1926, 1914

Tento rok sa Tiger naučí  dávať  šancu tým, ktorí si to naozaj zaslúžia, počnúc sebou. Skutočnosťou , že tiger je v spojeneckom vzťahu so znamením psa, mu prináša lepšie zvládanie problémových situácii v tomto roku.  Práci sa bude musieť venovať viac ako zvyčajne. Avšak ak pocíti, že je to nad jeho mieru, nie je vôbec hanba priznať si, že je to až príliš. Lepšie sa vyhnúť extrémnemu vyčerpaniu a strate času nad nie až tak dôležitými záležitosťami. Popri tom sa môžu diať omnoho zásadnejšie veci, ktoré bude treba riešiť.

V oblasti lásky sa musí tiger naučiť benevolencii voči malým chybám  opačného pohlavia, inak sa veci nezačnú hýbať v prospech tigra. Rok 2018 je dobrým rokom pre svadbu tigra. Deti narodené v tomto roku psa, ktorý je logický a veľmi kompatibilný s tigrom budú v dobrom vzťahu s tigrom. Lojalita, porozumenie a vzájomný obdiv to všetko prinesie dieťa narodené v roku psa do blaha rodiny, kde jeden z rodičov je tiger.

V profesionálnej oblasti  sú tu dobré správy, vrátane podpísania nových zmlúv, kedy vytrvalosť dokazuje úspech. Pomoc druhým dokazuje popredné miesto tigra v tomto roku. Otvorenosťou voči druhým môže tiger zažiť naplňujúci rok aj mimo pracovnú sféru.

Celkovo rok 2018 :  Je pred vami dobrý rok. Zdravotne a duševne sa dopracujete k stabilite a následne aj k úspechu. Dôležité je nájsť si rovnováhu či už meditáciou alebo športom, ktorá vás zbaví stresu.  V ťažkých situáciách nesmiete podľahnúť depresiám, ale treba udržať pokoj . Tento vám pomôže prekonať všetko.  Nezadaní majú šancu na nový vzťah. A tí vo vzťahoch by si mali usporiadať vzťah tak, aby bol čistý a nikým nenarušený. V práci to bude skôr o obetavosti  avšak táto nikdy neprinesie nič zlé.

Najpriaznivejšie obdobia :  jún, október, november. Menej priaznivý mesiac: august

 

Tiger bude pod vplyvom drevenej hádavej energie a energie strát. Preto ak máte vchod, spálňu alebo pracovňu na SV alebo V ošetrite si túto časť podľa ročných odporúčaní.

ZAJAC

Rok narodenia: 2011,1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939, 1927, 1915

Strach z predchádzajúcich rokov sa konečne rozptýli a zajac začne zbierať plody svojho úsilia. Prichádza rok plný lásky a aj úspechu v podnikaní.  Úspech môže prísť vo všetkých oblastiach, ktorým sa zajac venuje. Dokáže sa úspešne vyhnúť krízovým situáciám či napätiu. 

Tento rok sa zajac môže zamilovať na prvý pohľad. Avšak môže ísť aj o priateľstvo z druhej strany. Je dôležitá diskrétnosť a zdravá vzdialenosť medzi blízkymi a svojou novou láskou.  Ide o správne načasovanie a stanovenie si skutočných priorít. Rok vhodný na svadbu v spojení so zajacom, kozou, prasaťom a psom prinesie trvalý zdroj šťastných a radostných momentov. Pre zajaca, ktorý si praje počať dieťa, je vhodnejšie počkať do júna 2018, aby dieťatko bolo pod znamením prasaťa roku 2019. Avšak dieťa narodené v roku psa pre zajaca tzv. tajným priateľom prináša dobré spojenie.

V tomto roku je dôležité zachovať dvojnásobnú toleranciu a trpezlivosť pre zachovanie harmónie vo vzťahu, hlavne ak partner nemá priaznivý rok.

V pracovnej oblasti rozbehnuté projekty prinesú ovocie a zajac môže upevniť začaté a pokojne začať pracovať na nových projektoch. Prekážky a spochybnenia v práci či doma zvládne jeho už dobre umiestnenou pozíciou ale aj posledným slovom, ale vždy s rešpektom.

Celkovo rok 2018 : Trpezlivosť a dobrá organizácia vás privedú k splneniu vašich snov. Ak je potreba zmeniť zamestnanie neváhajte je to ten správny čas pre získanie lepších príjmov. Pracujte na sebe aj z hľadiska zdravia a športu. Vo vzťahu je dôležité uvedomiť si čo je základom dobrého vyváženého vzťahu, dôvera a kompromis. Dbajte na to, aby ste obaja venovali pozornosť tomuto faktu. Nerobte si zbytočný stres a vychutnávajte si každú chvíľu života.

Priaznivé mesiace: marec, júl október, november. Menej priaznivé mesiace: september

Zajac bude pod vplyvom energie strát. Preto ak máte vchod, spálňu alebo pracovňu na V ošetrite si túto časť podľa ročných odporúčaní.

DRAK

Rok narodenia: 2012, 2000, 1988, 1976, 1964, 1952, 1940, 1928, 1916

Prichádza výborné obdobie na to, aby sa drak preorientoval na seba a vrátil si efektívny a finančný život do poriadku. Drak je v opozícii psa, preto tento rok bude bez odpočinku.  Ale rok 2018 je prvkom zeme s yangovou polaritou a táto je v súlade s prvom zeme draka. Preto drak dokáže čeliť aj  negatívnym udalostiam s väčšou istotou. Pochopí význam a užitočnosť priaznivých vzťahov oproti nepriaznivým vzťahom či súperom  z minulosti, ktorí sa môžu objaviť. Je potreba v tomto roku, ak chcete, aby bol ľahší umierniť svoju pýchu. Lebo stratiť znamená získať.

Môžete očakávať nepríjemné situácie neskorých stretnutí, ktoré už neprinesú ovocie.

Vo vzťahu môže dochádzať k sporom a konfliktom, ktoré môžu viesť až k rozpadu vzťahu. Vyhnite sa kritike partnera, ktorá sa môže otočiť proti vám.

Nezadaní pozor na jednostrannú lásku, ktorá by vás mohla veľmi vyčerpať.

Neodporúča sa tento rok plánovať dieťatko, nebolo by s drakom kompatibilné.  Nie je to ani rok vhodný na svadbu.

Nevenujte sa dlho nefunkčným projektom , radšej venujte čas pre správne nasmerovanie sa . Pozor na investície existuje zvýšenie riziko strát. Naslúchajte rady svojich priateľov. Doprajte si aj pohody v rodinnom kruhu a na dovolenke v priaznivých mesiacoch, aby ste predišli akýmkoľvek rizikám. Ale opatrnosťou sa riaďte po celý rok.

Celkovo rok 2018: Výborný rok ale s presvedčením pozitívnosti. Tento rok musíte mať na pamäti, že pozitívnosť je kľúčom k úspechu. Iba tak dosiahnete úspech. Odporúča sa sledovať mesačné hviezdy vo vašom obydlí a tak naozaj získať to maximum, čo tento rok pre vás ponúka. Poprípade sa vyhnúť oblastiam v byte, dome či kancelárii, ktoré by vám mohli v tomto roku psa uškodiť . Pokúste sa udržiavať na pracovisku dobré vzťahy. Bude to rok tvrdej práce ak chcete dosiahnuť prínos.  Uistite sa, že peniaze vynakladáte opatrne.

Nezadaní môžu mať zážitky s jedno nočnými krátkodobými vzťahmi. Celkovo to bude dobrý rok, držte sa svojich blízkych a priateľov a trávte s nimi čo najviac času.

Priaznivé mesiace : apríl, august, september, december.  Nepriaznivý mesiac : október

Drak bude pod vplyvom energie hojnosti. Preto ak máte vchod, spálňu alebo pracovňu na JV podporte si túto časť podľa ročných odporúčaní.

HAD

Rok narodenia: 2013, 2001, 1989, 1977, 1965, 1953, 1941, 1929, 1917

Pre hada to bude pomerne pokojný rok. Užíva si činnosti, ktoré nevyžadujú stres a riziko. Dobré usmerňovanie užitočného v každodennom živote ho povedie k upevneniu jeho osobnosti. Bude však potrebné oddeliť sa aj od jednotlivcov či od prvkov , ktoré mu bránia v postupe. Tento rok nebude o zmene v živote a očakávaniach, ale o zmene smeru a prehodnotení osobných ambícií. Akonáhle k tomu dôjde, vďaka svojim intuíciám dokáže sa had posunúť na vrchol svojej formy. Týmto si usporiada svoj život. Príde pokoj a mier.

Vo vzťahoch je potrebné obnovenie dôvery odhalením skrytých právd, ktorá prinesie nový rozkvet.  Pre znovu získanie svojho blízkeho môže použiť  dary a pozorné gestá. Úspech pre zachovanie harmónie v dome príde len vtedy, ak had nájde v sebe výhody a cnosti tohto svojho zdieľania.

Osamelí môžu stretnúť novú lásku, je však potreba sa vyhnúť sľubom či urýchlenému záväzku. A to práve vtedy, ak si praje zachovať svoju slobodu v dlhodobom horizonte. Bude veľa príležitosti pre nové stretnutia. Ale ak narazí na niekoho , s kým má rovnaké hodnoty, tak by nemal mať problémy vidieť spoločne perspektívy svetlej budúcnosti. Diskrétne a dôkladné overovanie si opačného pohlavia je vždy len prínosné, kým  sa pevne zaväzujeme.

Rok šťastných správ vhodných aj na svadbu. Ak vo vašom okolí je niekto, kto by chcel tento deň ohroziť, treba ho obísť a ísť si svojou cestou. Žiarliví ľudia sú okolo vás viac ako si myslíte. Pre narodenie dieťaťa v roku psa je dobrým znamením pre rodiča hada. Známka chápania a dobrej komunikatívnej nálady v rodine. Dieťa bude naslúchať  a učiť sa od rodiča. Pozor ak je jeden z rodičov narodený v roku draka, vtedy tu nastanú konflikty, najmä počas dospievania.

Pracovne je to rok, kedy si môže had dať firmu do poriadku a  aby vyvinul nové stratégie pre svoje budúce projekty. Zamestnanec had môže očakávať povýšenie a zvýšenie platu.

Odporúča sa zdravý životný štýl a vlastné blaho, aby sa vyhol možným zdravotným problémom. Taktiež si sledujte svoje  záležitosti či obchody, tak aby ste nevyvolávali zbytočnú žiarlivosť alebo dokonca pokušenie krádeže.

Celkovo rok 2018 : Hladný rok bez prekážok. Každopádne myslite na svoje zdravie pre hektický pracovný čas. Meditácia vám pomôže dosiahnuť duševný pokoj a zbaví vás stresu. Ak sa rozhodnete meniť prácu, treba konať rozvážne a opatrne. Sústreďte sa na spôsoby ako ušetriť peniaze.

Zmenili by ste pracovné miesta. Musíte stráviť súdne a opatrne. Musíte sa viac sústrediť na šetrenie peňazí . Nájdite niektoré nové spôsoby, ako ušetriť peniaze. Vyhnite sa emocionálnej nestabilite, ktorá by mohla priniesť nečakanú situáciu a následne aj ťažké zotavovanie sa.  Celkovo tento rok bude pre vás zaujímavým rokom. Tráviť čas s rodinou a priateľmi sa ukáže ako plodnejší. Skúste a zostaňte čo najbližšie k svojej rodine a priateľom a strávte s nimi čo najviac času.

Priaznivé obdobia: august, september, január .  Nepriaznivé obdobie : november

Had bude pod vplyvom energie lásky a vzdelania. Preto ak máte vchod, spálňu alebo pracovňu na juhu podporte si túto časť podľa ročných odporúčaní. 

Kôň

Rok narodenia: 2014,2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942, 1930, 1918

Kôň v roku 2018 musí zostať pokorný a mal by sa zmieriť so svojimi starými snami a opustiť ich. V skutočnosti ľudia, ktorí sa narodili počas roka koňa, majú tendenciu byť veľmi spokojní a zároveň zmätení vlastnými úspechmi.

Počas roka psa 2018 je kôň viac zameraný na potreby svojho domova a rodiny. Je dobré byť oddaný rodine viac ako vlastným plánom. Tento rok im nepraje.

V roku 2018 môže mať kôň aj rodinný spor, ktorý môže viesť k súdnemu konaniu. Je preto veľmi dôležité, aby kôň zostal diskrétny s ľuďmi, s ktorými pracuje denne, čo sa týka jeho rodinnej situácie a akýchkoľvek súvisiacich činností, ktoré si myslí, že by mal vykonať. V prípade právneho sporu kôň urobí dobre, aby zabezpečil dôkladne uchovanie cenných dokumentov, aby sa veci neotočili proti nemu. Rok 2018 je rokom pod vplyvom elementu zem v jeho yangovej forme, táto si vyžaduje dobré riadenie a bezproblémovú organizáciu.

Pozor vo vzťahu váš partner vám môže pripomenúť vašu dôležitosť  v domácnosti. Zdržte sa opačného pohlavia a naslúchajte svojmu partnerovi aspoň v prvej polovici roka.  Partner koňa vie, že sloboda je pre toto znamenie veľmi dôležitá . Preto je dôležitá určitá akceptácia, aby nedošlo k možnému rozpadu vzťahu.

Pre slobodných láska zaklope na dvere vo veľmi neočakávaný moment. Avšak o to viac, bude intenzita silnejšia. Počas tohto roka vznikne mnoho trvalých vzťahov práve v tomto znamení.  Študijne zameraný rok prinesie nielen osoh pre koňa, ale aj pozornosť, ktorú u nového partnera bude očakávať.   Na druhej strane rovnako intenzívne budú krátke zoznámenia sa v baroch či nočných kluboch.

Rovnako priaznivý bude rok pre narodenie dieťatka. Kôň so svojím prvom oheň dokáže vyživovať smäd po poznaní svojho dieťaťa v znamení psa, ktoré prvkom je zem.  Ideálne partnerstvo.

V práci môže nastať rutinná záležitosť v nenaplnenej sfére alebo sa naopak rozhodne prevziať riziko o začatí nového projektu a úplne zmení smer jeho kariéry. V prvom prípade môže kôň ospravedlňovať kvalitu svojej práce kolegom a manažérovi, aj keď nie je zodpovedný za svoj vlastný výber. A v druhom prípade ak sa rozhodne pre nový výber, je nevyhnutná maximálna podpora kompetentnými a dôveryhodnými partnermi.

Tento rok s prekvapením zistí, že ak zdvojnásobí úsilie, môže dosiahnuť konkrétne výsledky. Predchádzajúce investície začínajú prinášať ovocie počas roka psa. Študujúci si naplnia rok úspechom  a získajú prvé dobré zamestnanie.

Celkovo rok 2018 : Aktívny rok, kedy je potrebné udržiavať správnu rovnováhu pre udržanie si energie. Nestrácajte svoju energiu na neplodných aktivitách. Aj keď výkyvy a pády sú súčasťou života. Ale v tomto roku by ste v živote mali veľa výkyvov a pádov. Preto nevytvárajte si napätie a zostaňte v toku života.  Je dôležité , aby ste si užili každú chvíľu vášho života a čo najlepšie využili príležitosť, ktorá vám prišla. Vďaka svojej osobnosti dokážete ľahko vyjsť aj v nepriaznivým situáciách. Vyhnite sa preťaženiu. Preháňanie vecí nebude pre vás prínosom, aj keď na ňom pracujete veľmi tvrdo. „Nie je všetko zlato čo sa blyští” , je to mantra, ktorú si musíte pamätať a pokúsiť sa uvedomovať si ju po celý rok. Musíte sa uistiť, že ste sa udržali v pohode a správne vyriešili situáciu. Vychutnajte si každú chvíľu života.

Priaznivé mesiace:  február, jún, júl, október.  Menej priaznivé obdobie: december

Kôň bude pod vplyvom energie lásky a vzdelania. Preto ak máte vchod, spálňu alebo pracovňu na juhu podporte si túto časť podľa ročných odporúčaní. 

KOZA (OVCA)

Rok narodenia:2015, 2003, 1991, 1979, 1967, 1955, 1943, 1931, 1919

V roku 2018 sa koza naučí povedať nie a dokáže dať prednosť svojim osobným cieľom pre seba proti želaniam svojich blízkych. Taktiež si uvedomí, že sa musí spoliehať len na seba, aby v živote postúpila a uspela vo svojich projektoch. Rok 2018 bude zmiešaným obdobím, kedy síce bude odmenená za trvalé úsilie, avšak toto musí byť zdvojnásobené. Neodporúča sa začínať s novými projektmi. Koza by mala byť trpezlivá a pokračovať v projektoch, ktoré už začala v predchádzajúcom roku 2017. Všetky investície budú v tomto roku nadobúdať zmysel  a dosiahnu cieľ. Koza musí byť predovšetkým obozretná a ovládať svoje impulzy, vyhnúť sa chybám a udržiavať rovnováhu a jemne, ale isto postupovať. Umelecké aktivity, ktoré vykonala koza počas predchádzajúcich mesiacov, môžu nakoniec prejaviť známky úspechu počas druhej polovice roka zemského psa 2018 za predpokladu, že bola celý čas vytrvalá a držala dôveru vo svojom úsudku.  V prípade potreby dlhej dovolenky zvážte svoje možnosti financií, tak aby ste si nenarušili svoj rozpočet.

Osamotené kozy  môžu tento rok dostať príležitosti vážneho partnerského vzťahu. Avšak pozor na skutočné záujmy osôb, ktoré bude stretávať. Pokiaľ medzi vašimi priateľmi je niekto mimo vášho afinity spojenia v horoskope - zajac, prasa, kôň, odporúča sa týmto nezdôverovať sa. Pre zadané kozy tu budú dva scenáre. Jedným z nich je naplnenie vzťahu, zatiaľ čo druhý hovorí o rozdelení. V každom prípade  výsledok  vzťahu závisí od toho, ako sa koza rozhodne prevziať zodpovednosť za súčasnosť. Rok psa 2018 je vhodný pre počatie dieťatka, ktoré by v roku 2019 bolo v znamení prasa, toto je kompatibilné s kozou.

V roku 2018 môže byť koza uznaná ako zdroj inšpirácie, dokonca aj múza. Môže sa stať dôležitým odkazom vo svojej oblasti  v ktorej pôsobí, alebo dokonca vyhľadávaným poradcom. Koza na začiatku svojej kariéry sa musí spoliehať na svoju inteligenciu a byť odvážna. Pozor na informácie, ktoré majú ostať v tajnosti. O druhom hovor tak, ako by bol prítomný. A taktiež nie vždy má právo hovoriť, preto platí mlčať je zlato.

Znova sa pripomína pozor na naivitu a dôverčivosť, ktoré vás zbytočne unavia , ničia a odoberajú od vašej cesty . Okolo je veľa bezohľadných ľudí.

Celkovo rok 2018 : V tomto roku by ste mali zažiť hektický rizikový pracovný život ale s dobrým tokom peňazí. Vyhýbajte sa výdavkom na nepotrebné veci. Tento rok bude pre vás úžasný; bez ohľadu na to, čo robíte tento rok, robte to s mierou. Skúste a zostaňte čo najbližšie k svojej rodine a priateľom        a strávte s nimi čo najviac času. Vyhnite sa hádkam na pracovisku a doma.

Priaznivé mesiace: marec, apríl, máj, jún, november. Menej priaznivé obdobie : január 2019

Kozy bude pod vplyvom energie nebeského šťastia. Preto ak máte vchod, spálňu, jedáleň alebo pracovňu na JZ podporte si túto časť podľa ročných odporúčaní.

OPICA

Rok narodenia: 2016, 2004, 1992, 1980. 1968, 1956, 1944, 1932, 1920, 1908

Rok vnímania a rozvíjania múdrosti a zdravého rozumu. Opica bude v tomto roku vedená k boju na viacerých zástupoch súčasne so snahou o spoluprácu s úspešnými ľuďmi.  Avšak spory alebo nedorozumenia sa očakávajú na obchodných rokovaniach, rozpočtových otázkach alebo konfliktoch záujmov týkajúcich sa vedenia jej spoločnosti.

V osobnom ale aj pracovnom živote sa mnohé opice dozvedia o zmeškaných činoch a následne dôsledkoch svojho správanie v minulosti. Môže to mať ako pozitívny tak aj negatívny následok.  Je to tzv. rok splácania dlhov, preto sa môže opica cítiť znepokojene.

Je potrebné sa vyhnúť drahému cestovaniu. Opica v roku 2018 musí  zostať ostražitá, pokiaľ ide o stravu, kvalitu spánku a zdravie vo všeobecnosti. Ak príde čas pre doktora, tak to treba urobiť.

V láske môžu opice nečakane prekvapiť osoby z minulosti. Tieto narušia pokoj opice. Pozor na naivitu a možné zneužitie. Úprimná môže byť len voči skutočnej láske, ktorá má taktiež prísť.

Zadané opice neočakávajte radikálne zmeny v priebehu roka 2018, hlavne ak ide o partnerské znamenia psa  -  kôň, tiger, zajac.  Inak musí opica zdvojnásobiť svoje úsilie a pozornosť, aby zachovala harmóniu v rámci svojho domova.

Pre počatie potomka, je vhodnejšie počkať až do roku 2019  na rok kovového potkana 2020. Dieťa kovový potkan je kompatibilný s opicou.

Pozor na rizikové investície ponúkajúce rýchle a významné výnosy. Existuje riziko, že opica stratí svoje úspory nedostatkom opatrnosti. Na profesionálnej úrovni je možné oddelenie alebo odchod z firmy. Preto je dôležité, aby opica kalkulovala a stabilizovala svoj život tak, aby zvládla toto turbulentné obdobie. Spojenie s osobou, ktorá je v spojení so znamením psa – kôň, tiger, zajac , môže byť veľkou podporou. Opica môže taktiež očakávať výrazné hotovostné príjmy počas druhej polovice roka 2018.

Celkovo rok 2018: Ak chcete prosperovať, treba zostať pokojní. Priateľskosť a intuícia vám pomôžu rásť v profesionálnej kariére. Z hľadiska lásky to môže byť zaujímavý rok, ktorý sa bude vyvíjať pozitívne. Rok prinesie finančnú stabilitu do vášho života. Budete si môcť splatiť a vyrovnať dlhy. Zamerajte sa na svoje koníčky, či nové kurzy,  ktoré vám budú prospešné. Obohatíte svoje znalosti a zvýšite svoju úroveň efektivity. Snažte sa nechať svoju minulosť za sebou a tešte  sa zo života. Uistite sa, že si nenecháte ujsť nové ale bezpečné príležitosti. Vo vzťahoch s rodinou to môže byť rozporuplné obdobie, preto sa uistite, že riešite situáciu správne.

Priaznivé mesiace: apríl, máj, november, december. Menej priaznivé obdobie: február

Opica bude pod vplyvom energie nebeského šťastia. Preto ak máte vchod, spálňu, jedáleň alebo pracovňu na JZ podporte si túto časť podľa ročných odporúčaní. 

Bohužiaľ toto bude pre vás aj rokom chorôb. Od únavy až po časté opakované prechladnutia. Preto noste pri sebe Wu Lou tekvičku. V prípade hlavného vchodu na Z, použite ošetrenia Wu Lou tekvice ako v hlavnom vchode, tak aj v spálni a vašej pracovni. Okrem toho počas celého roka sa odporúča vit.C, vitamíny, minerály, antioxidanty. Pravidelná teplá strava a cvičenie vám dopomôžu nielen zdravému telu ale i čistej mysle.

KOHÚT

Rok narodenia: 2005, 1993, 1981, 1969, 1957, 1945, 1933, 1921

Rok 2018 bude pre kohúta   regeneračným a ochranným rokom. Prekážky sú dôležité, ale zďaleka neprekonateľné pre dobre informovaného Kohúta. Očakávajte úrodné stretnutia a veľa výletov z domu, čo prinesie korenie do hektického života kohúta. V podnikaní sa súkromné ​​vzťahy môžu stať súčasťou obchodných rokovaní .

Kohút  však môže očakávať aj krátke obdobia stagnácie, počas ktorých môže pociťovať dočasnú neistotu, pokiaľ ide o jeho sentimentálny život, ale netreba sa obávať.

Projekt o ktorom ste si mysleli, že je navždy stratený sa môže znova rozbehnúť. Je dôležité pre úspech v tomto roku vytvoriť jasný odstup medzi obchodnými záležitosťami a osobnými pocitmi.

Šanca nájsť spriaznenú dušu tento rok je viac ako na mieste. Jediný kohút môže byť pokúšaný hľadať svojho partnera v inej krajine alebo dokonca na inom kontinente. Avšak pozor je dôležité, aby ste si včas uvedomili nedostatky vzťahu či osoby pre vyhnutie sa budúcim spochybneniam tejto lásky.

Tento rok je pre kohúta bez negatívnych udalostí. Pozor na výdavky, vhodnejšie sú dlhodobé investície, napríklad kúpa nehnuteľnosti práve v roku psa.

 V profesionálnej sfére môže dokonca kohút zmeniť zamestanie pre zlepšenie života. Bývalí kolegovia a blízka rodina vám posilnia dôveru a význam voľby vo sfére finančných investícií. Niektorí sa potešia aktivitami ako varenie, keramika či dekorovanie interiéru.

Priaznivé mesiace: apríl, máj, január 2019. Menej priaznivé mesiace: marec

Celkovo rok 2018: Rok niekoľkých ťažkostí, pre ktoré je vhodné urobiť správne rozhodnutia. Zvážte všetky pozitiva a negativa a nič nenechajte na náhodu. A ak sa už rozhodnete, nenechajte sa nikým ovplyvniť. Premýšľajte pozitívne a urobte všetko preto čo robíte. Na konci je vždy len svetlo. V milostnej oblasti to bude rok zaujímavý. Môžete stretnúť niekoho špeciálneho s kým môžete žiť už po celý život. Užívajte si čas s rodinou a priateľmi, toto vám prinesie pohodu a kľud.

      Bohužiaľ toto bude pre vás aj rokom chorôb. Od únavy až po časté opakované prechladnutia. Preto noste pri sebe Wu Lou tekvičku. V prípade hlavného vchodu na Z, použite ošetrenia Wu Lou tekvice ako v hlavnom vchode, tak aj v spálni a vašej pracovni. Okrem toho počas celého roka sa odporúča vit.C, vitamíny, minerály, antioxidanty. Pravidelná teplá strava a cvičenie vám dopomôžu nielen zdravému telu ale i čistej mysle.

PES

Rok narodenia: 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946, 1934, 1922, 1910

Rok 2018 je príležitosťou pre upevnenie  úspechov a obnovania  motivácie.  V roku 2018 je šťastie pred vchodom psa a stačí ho osloviť. Je to nový astrálny začiatok práve pre psa. V posledných rokoch museli ľudia narodení v roku psa prekonávať mnoho prekážok v práci ale aj v osobnom živote.  Niektorí z nich sa museli naučiť byť menej altruistickí. Avšak toto mohlo viesť k osamelosti alebo dokonca strate základných charakterov, ktoré ku psovi patria.

Rok psa začne prinášať ovocie aj pre samotného psa. Veci začnú do seba zapadať. Roky blokov a úzkosti sú preč. Zvýšená zrelosť psa bude mať pozitívny účinok po celý rok 2018, najmä pre jeho rodinu a blízkych. Vďaka svojej rastúcej  energii  je pes pozornejší  a počúvaný jeho okolím . Neváha poskytnúť objektívnu radu a účinnú podporu tým, ktorí to potrebujú.

Pre osamotených psov je najvyšší čas obnoviť svoj šatník, pretože príde veľa príležitosti pre schôdzky a nové stretnutia. Avšak pozor nie je potreba odhaľovať svoj altruizmus a prirodzenú láskavosť ihneď. Osamotený pes, ktorý si nájde partnera v znamení tiger, kôň alebo zajac bude pravdepodobne končiť zásnubami pred koncom roka 2018. Rok 2018 je skutočne veľmi priaznivým obdobím pre zasnúbenie a manželstvo.

Zadaný pes má situáciu odlišnú. Keďže ide o nový cyklus pre psov v pároch môžu byť vzťahy oslabené hádkami. Nedorozumenia minulosti by sa mohli znovu objaviť, čo by mohlo viesť buď k obnoveniu pokoja ak si veci vysvetlia alebo naopak k rozchodu. Ale silné fungujúce vzťahy si posilnia svoje spojenie.  Pre plánovanie dieťatka sa odporúča až druhá polovica roka, kedy  by dieťatko sa narodilo v roku 2019 – rok zemského prasaťa. Toto by vytvorilo kompatibilitu vzájomných vzťahov. Pozor ak váš partner je v znamení hada, je potrebné počkať do roku 2019, ešte viac vhodnejšie  do roku 2021, čo je rokom kovového byvola.

Pracovne bude všetko v poriadku. Súdne spory sa ukončia v prospech psa, úspešné účasti na súťažiach či skúškach na ktoré sa pripravoval.

Podnikanie psa je v poriadku v roku 2018, rovnako ako môže očakávať, že vyhraje súdny spor alebo úspešne sa zúčastní súťaže alebo skúšky, ktorú dlho pripravuje. Avšak bohatý ako sa Krézus sa tento rok nestane. Pes v tomto roku bude na vrchole svojej kapacity tzn., že bude pokojne upevňovať svoje miesto v spoločnosti.

Avšak bez toho, aby sa stal bohatý ako   Kroisos alebo Krézus, keďže pes bude počas roka zemského psa 2018 na vrchole svojej kapacity, mal by byť schopný v tomto období pokojne upevniť svoje miesto v spoločnosti.

Pozor je tu aj upozornenie, aby sa pes v tomto roku nepúšťal do nových utopických projektov alebo sa do nich zapájal, ak je to mimo jeho vedomosti.  Vhodnejšie je zvoliť profesionálne obory, v ktorých je jeho skúsenosť a zručnosť prvoradá. Taktiež môže spokojne zhromažďovať plody svojich minulých investícií.  Odporúča sa veľká opatrnosť pri odborných pracovných výmenách napríklad formou         e-mailov, aby si tieto uchovával v histórii.  Je to z dôvodu , aby sa predišlo akýmkoľvek budúcim ťažkostiam.

Celkovo rok 2018: Vynikajúci rok.  Pri intenzívnom sústredení sa,  s odhodlaním a vôľou je možnosť dosiahnuť veľa vecí vo vašom živote. Je potreba vynaložiť veľa úsilia a tvrdej práce pre dosiahnutie výsledkov. Pre vás je to však celkovo jednoduché a jediné čo musíte urobiť je zostať nasmerovaný na váš smer a vytrvať s vlastnou sebaistotou. V oblasti lásky a vzťahov to bude zaujímavý rok s veľkými zmenami. Čas s rodinou bude pre vás prospešne strávený čas.

Najpriaznivejšie mesiace: február, zajac, jún. Menej priaznivý mesiac: apríl

PRASA

Rok narodenia: 2007, 1995, 1983, 1971, 1959, 1947, 1935, 1923, 1911

Počas roka zemského psa 2018 sa prasa zmieruje so základnými hodnotami rešpektu a pozornosti ostatných. Aj pre prasa to bude rok obnovenia poriadku. Uvedomí si svoje omyly z minulosti, chýb       a rozsudkov, ktoré vyslovil. Prasa miluje svoje pohodlie a preto tento rok vo finančnej sfére môže nastať obdobie ťažkostí. Musí venovať veľkú pozornosť pri výdavkoch  v polovici roka, hlavne okolo mája 2018. Môže vzniknúť veľké riziko, že sa ocitne v problémoch s peniazmi, ktoré očakával. Možné sú investície so stratou. Vyhnite sa tomu a myslite na to už na začiatku roka, vytvárajte si finančné rezervy.

 V pracovnej sfére , v profesionálnych a osobných vzťahov môže nastať zrada alebo podvod. Preto je dôležité, aby prasa tomuto predišlo, musí si platiť účty a vyrovnávať dlhy bez meškania. V práci si treba zachovať chladnú hlavu a vyhýbať sa každej možnej konfliktnej situácii, hlavne ak si nie je istý výhrou.

Ľútosť nad stratou priateľského vzťahu z minulosti prinúti prasa uvedomiť si realitu. Opustiť sny z predchádzajúcich rokov.

Osamelí môžu stretnúť nových ľudí pri spoločenských akciách ako festivaly či svadby, atď. Títo mu pomôžu v nie práve idylickom roku stráviť rok 2018 príjemnejšie. Je tu možnosť zažiť šťastný a vášnivý vzťah pokiaľ zostane dostatočne diskrétny v informáciách o sebe.  Tento rok sa odporúča, aby sa prasa zameralo hlavne na vlastné túžby a neobmedzovalo sa zdvorilým áno.

Zadaní pozor na staré rany, ktoré môžu vyvolávať zbytočné hádky. Odporúča sa odísť a nechať rozhovor na neskôr. Je to rok priznania chýb a prijatia kritiky s pokojom.

Napriek určitému pocitu úzkosti bude mať dostatok sily a vytrvalosti pre budúce ciele. Napriek pomerne priemernému roku sa aj tak šťastie usmeje na tých, ktorý majú zmysel pre reálny pohľad na život. Je schopný ukázať svoje schopnosti, avšak s opatrnosťou, ktorá mu je blízka. Ak sa ocitne v spoločnosti v ktorej cíti, že sú okolo neho zlomyseľní a nečestní ľudia, je vhodnejšie odísť.

Celkovo rok 2018: Pokojný rok s bohatým spoznávaním nových veci. Pozor na veľké míňanie peňazí. Pre úspech je potreba zamerať sa na zlepšenie svojich zručností.  Znova pozor na výdaj peňazí. Nepoužívajte príliš veľa peňazí, ktoré môžu v neskoršej časti roka viesť k nežiaducej situácii. Zaobchádzajte opatrne s financiami ale aj so svojim vzťahom.  Je veľmi dôležité, aby ste boli rozumní a  chápajúci svojho partnera. Iba tak ste schopní vyriešiť problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť. V rodine sa môže nastať nepokoj, preto sa uistite, že riešite situáciu správne.

Priaznivé mesiace: február, marec, júl, december. Menej priaznivý mesiac: jún

 

TOPlist