CHILLI  A  INFARKT

Vedeli ste, že je možné skutočne zastaviť  priebeh infarktu s pomocou prostého a pritom prekvapivo účinného korenia Chilli (tiež kayenská paprička alebo-li capsicumannuum)? Je to skutočne tak. Chilli naozaj dokáže zastaviť nástup infarktu iba za 60 sekúnd!

Ako použiť chilli k rýchlemu zastaveniu   infarktu?

Zaslúžilý liečitelia, ako sú Dr. John Christopher, N.D. nebo Dr. Richard Schulze, N.D., spievajú na chilli samú chválu. Prvý z nich o ňom dokonca  hlásal toto: "Za 35 rokov mojej praxe práce s ľuďmi a pri svojom vyučovaní  som nestratil ani jediného pacienta s infarktom, ktorý v dobe môjho príchodu  ešte dýchal. V tom prípade som vždy naordinoval šálok "chilli- čaju" (lyžička chilli zaliatá horúcou vodou) a behom niekoľkých minúť boli   takí pacienti schopní vstať a pohybovať sa." Pritom je potrebné zdôrazniť, že títo ľudia a mnoho im podobných liečiteľov   popisovali svoju osobnú skúsenosť a nešlo o žiadne špekulácie, čo sa týka tejto  účinnej rastliny.

Ako sa teda má používať korenie chilli podľa tých, ktorí s ním majú vlastné skúsenosti?

Prvým predpokladom je účinnosť korenia - za minimálny býva považovaný   obsah 90 000 H.U. (heat units). Pri tejto výdatnosti a v prípadoch, keď je   postihnutý človek stále pri vedomí, sa odporúča rozmiešať 1 čajovou lyžičku   prášku chilli v pohári s horúcou vodou (čo býva označované tiež  ako"cayenne tea" - kayenský čaj) a potom ho podať postihnutému na vypitie. V prípadoch, keď postihnutý stratil vedomie, býva odporúčané použiť chilli-tinktúru alebo extrakt - opäť najmenej 90 000 H.U. a aplikovať ho pod jazyk. Ako poznamenal Dr. Christopher, za 35 rokov jeho praxe mu takto nezomrel   žiaden človek s infarktom, ktorý ešte dýchal pri jeho príchode. Tento úspech   pričíta práve obozretnému použitiu chilli.

Ďalšie spôsoby použitia chilli

Jedným z najefektívnejších spôsobov použitia chilli je v podobe katalyzátora v  kombinácii s ďalšími bylinnými prípravkami. Základným pravidlom pritom je, že sa dá využiť ako prídavok u takmer všetkých bylinných kombinácií s výnimkou tých, ktoré majú pôsobiť na nervy. Vďaka svojmu stimulujúcemu účinku na telo urýchľuje  chilli cirkuláciu a tým vyvoláva zlepšenie trávenia a vstrebávania. Takto dokáže  zlepšovať alebo zvyšovať účinnosť prakticky akéhokoľvek bylinného prípravku.

Za týmto účelom sa často používa v prostriedkoch na artritídu, na ženské problémy, infekcie, srdcové problémy a problémy s krvným obehom, u preháňadiel, diuretik  (tj.močopudné prípravky), u vredov alebo problémov so štítnou žľazou atd.

Chilli z pohľadu výživových hodnôt

V chilli býva obsiahnuté najmenej 25 rôznych nutrientov! Obsahuje minerály ako je zinok, selén, vápnik či horčík. Tiež sú v ňom vitamíny A a C. Navyše v ňom sú ako "surová vláknina" tak i "dietová vláknina" a karbohydráty. Chilli určíte môže byť označované za boží  "nitro-glycerin",   pokiaľ ide o infarkty. Je teda nemúdre opúšťať domov bez neho.

 

TOPlist